Як виявити симптоми вітрянки. у дитини на шкірі з'являються червоні плями і перетворюються в ранки.

Важко відшукати таку людину, яка б не знала, що таке вітряна віспа. Це інфекційне захворювання особливо небезпечно для дитячих колективів. Варто в детсадовской групі з'явитися одному захворів дитині, і можна не сумніватися, що через якийсь час половина хлопців будуть сидіти по домівках, строкато «прикрашені» зеленкою. Як же виявити симптоми вітрянки?
Інструкція
1
На жаль, вірус вітряної віспи, що потрапив в організм, зазвичай ніяк себе не проявляє протягом двох або трьох тижнів і тільки потім «проривається» назовні. Ваша дитина раптом стає млявим, скаржиться на слабкість, біль у горлі або головний біль і погано їсть, і при цьому ви не бачите виразних симптомів застуди. Температура при цьому піднімається до 37,5-38,5 градусів. Але до тих пір, поки на шкірі не з'явиться характерний висип, сказати точно, вітрянка це чи звичне ГРЗ, неможливо.
2
Перші ознаки висипки - невеликі червоні цятки діаметром до 4 мм - з'являються найчастіше на голові за вухами і незабаром вже безладно покривають обличчя, шию, розташовуються під волоссям на голові, у верхній частині тулуба і на кінцівках. Іноді густа висип з'являється швидко і не тільки на шкірних покривах, а й на слизових оболонках - в роті, на слизовій очей, статевих органах і між пальцями. Оскільки ці висипання дуже сверблять, постарайтеся утримати дитину від розчісування прищиків, щоб в ранки не потрапила інфекція.
3
Протягом декількох годин після появи червоні плями починають підніматися над поверхнею шкіри, як горбки або вузлики, і перетворюються в пухирці з прозорою рідиною. Іноді навколо них можна помітити червоний ободок. Ці утворення через час лопаються, трохи підсихають, і на їх місці утворюються жовтувато-коричневі скоринки.
4
Для вітрянки характерна одночасне існування на шкірі всіх трьох стадій висипу - і плям, і бульбашок, і кірочок, оскільки висипання йдуть хвилеподібно: не встигли зажити одні прищики, як між ними вже з'являються нові. Це відбувається безперервно протягом трьох-чотирьох діб, а потім хвороба йде на спад.
5
При вітряної віспи на тілі людини пахвами можуть збільшитися лімфатичні вузли.
6
При важкій формі хвороби в перші дні, а частіше на 5-7 день, відбувається ураження нервової системи, і можуть з'явитися запаморочення, сильний головний біль, нудота, блювання, порушуються мова і хода, з'являються судоми. Якщо уражаються легені, то хворого переслідують задишка, сухий нав'язливий кашель, ще вище піднімається температура.
7
Інфекція може не минути і дорослих, але, на відміну від дітей, висип у них проявляється набагато пізніше. Температура різко піднімається, людини лихоманить, посилюється головний біль та біль в області попереку, і цей стан зберігається досить довго. Порушуються також апетит і сон.
8
Пам'ятайте, що хворий на вітряну віспу повинен завжди перебувати під наглядом лікаря. Хоча зазвичай ця хвороба проходить без наслідків, краще підстрахуватися від ускладнень, які фахівець зможе виявити вчасно.
Вітрянка - це поширене інфекційне захворювання, збудник якого належить до сімейства вірусів герпесу. Хвороба надзвичайно заразна, передається повітряно-крапельним шляхом. Хворого людини необхідно терміново ізолювати від оточуючих, тому потрібно знати симптоми, які вказують на вітрянку.
Інструкція
1
Зараження вітрянку відбувається під час контакту з хворою людиною. З цього моменту починається інкубаційний (прихований) період хвороби. Його тривалість складає 10-21 день. До переходу вітрянки в активну фазу людина не становить загрози для оточуючих.
2
Першим симптомом вітрянки є легке нездужання. Проте мало хто звертає увагу на незначне погіршення самопочуття, так як воно бути викликано безліччю інших причин. Продморальний період зазвичай триває 1-2 дні, після чого з'являються симптоми, характерні тільки для вітряної віспи.
3
Характерною ознакою вітрянки є висип, який з'являється спочатку на волосистій частині голови і обличчі, а потім швидко поширюється по всьому тілу. Спочатку елементи висипу нагадують округлі рожеві плями, проте вже через кілька годин вони стають опуклими. Незабаром на них починають утворюватися везикули - невеликі пухирці, всередині яких знаходиться прозора рідина. Дві-три доби потому, бульбашки лопаються, а на їх місці з'являються блідо-коричневі скоринки. При нормальному перебігу хвороби кірочки відпадають через кілька дней.Новие елементи висипу з'являються протягом 4-7 днів, тому у хворого одночасно спостерігаються і плями, і везикули, і скоринки.
4
Сильний свербіж в місцях висипань є ще одним симптомом вітрянки. Він найбільш болісний в районі слизових оболонок, які також страждають від ветряночний висипки.
5
У більшості випадків вітрянка супроводжується підйомом температури до 37,5-39 градусів. Цей симптом не менш важливий, незважаючи на те, що діагноз можна поставити по одній лише характерного висипання. Якщо на 4-5 день хвороби температура стала підніматися ще вище, велика ймовірність того, що виникли ускладнення.