Як навчитися малювати правильно.

Щоб стати художником і створити барвисті полотна, не обов'язково бути професіоналом. Існує помилкова думка, що художником не стають, а народжуються. Але це неправда - вміння красиво і правильно малювати - результат праці і досвіду. А дар малювання можна відкрити в собі самостійно шляхом праці, практики і досвіду. Домогтися успіхів у малюванні можна навіть не закінчуючи художніх шкіл, а тим більше ВУЗів. Головне, щоб було бажання навчитися правильно малювати.
Інструкція
1
Придбайте необхідну літературу. Почитайте основи малювання, живопису, композиції. Мало просто прочитати книгу або погортати картинки, обов'язково виконайте всі вправи, які радить підручник.
2
Заведіть собі блокнот чи альбом для малюнків і носіть його завжди з собою. Тільки щоденні тренування по 15-20 хвилин допоможуть вам набратися досвіду. Робіть начерки перехожих. Людина - найбільш складний предмет зображення.
3
Намагайтеся будь-який предмет представити у вигляді геометричних фігур, вирішіть для себе, з яких форм він складається. Спостерігайте за навколишнім вас дійсністю.
4
Розвивайте зорову пам'ять. Можете повторно намалювати якийсь предмет по пам'яті, а потім порівняйте малюнок з оригіналом, виправте помилки. Спробуйте просто намалювати предмети по пам'яті, уважно вивчіть річ і постарайтеся відтворити її форми на папері.
5
Малюйте також з натури пейзажі, тварин, людей. Використовуйте для цього м'які олівці В4, В5, ними буде легше заштриховувати малюнок.
6
Міняйте інструмент, яким ви користуєтеся під час малювання. Спробуйте все: вугілля, пастель (м'яка, масляна), акварель, гуаш, кольорові олівці і т.д. Знайдіть те, чим вам зручніше малювати.
7
Пробуйте малювати натюрморт. На перших етапах роботи використовуйте небагато предметів, можете обмежитися навіть одним. Малюючи, враховуйте вісь симетрії, центр ваги, пропорції предмета. Малюйте за правилами.
8
Перевіряйте зроблений вами малюнок. Для цього подивіться на свою роботу з боку. Відійдіть на 3 метра від малюнка. Можете також поставити свою роботу біля постановки і порівняти вихідний і отриманий результат.
9
Читайте книги по «Історії образотворчого мистецтва». Набирайте теоретичну і практичну базу знань в області малюнка одночасно і в рівних кількостях.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-Hr89JtOUwE