Як визначити симптоми депресії.

Сучасна психологія стверджує, що існує не один, а кілька типів депресій, які розрізняються не тільки за походженням, але й за силою прояву. Найбільш легкі форми не вимагають звернення до психоаналітика і з ними можна легко впоратися самостійно, але тільки в тому випадку, якщо вчасно побачити симптоми насувається розлади і зробити відповідні дії.
Інструкція
1
Найбільш поширеними симптомами депресії є: Повна відсутність або зниження апетиту. У деяких випадках цей симптом може також викликатися порушеннями функціонування травної системи або підвищенням температури, але напевно кожній людині знайомий стан, коли через поганого настрою шматок в горло не лізе і здається, що нічого не хочеться.
2
Різні розлади сну. Це може бути безсоння, раннє пробудження, після якого залишається відчуття повної відсутності відпочинку, кошмарні сновидіння, які турбують протягом усього періоду сну і приходять щоночі. Будь нічний кошмар, навіть якщо він з'являється едінократно, свідчить про те, що свідомість людини перевантажено інформацією і емоціями і не в силах «переробити» такі обсяги.
3
Втрата інтересу до навколишнього світу, відсутність здатності радіти. Такий стан не властиво людині тривалий час, найчастіше воно проходить через кілька годин після появи, але під час депресії ця ознака є постійним і лише поглиблюється.
4
Постійне відчуття втоми і тривоги. Стабільну напругу сильно вимотує психіку, і з часом починає здаватися, що зовсім вже немає ніяких сил, а з почуттів залишилася одна тривога. Якщо втома не проходить після повноцінного відпочинку - це серйозний привід звернутися до фахівця, який напевно зможе допомогти зняти нервову напругу з мінімальними втратами.
5
Повна відсутність бажання будь-якого виду активності. Відчуття втоми незмінно веде за собою апатію, яка тільки посилює важкий стан людини і не дає йому скинути з себе важкі кайдани депресії.
6
Наявність почуття безпорадності і думки про власну непотрібність. Дуже важливо не пропустити цей період, так як, прийшовши до нього, хворі швидко розчаровуються в житті і переходять до наступного ознакою.
7
Думки про власної нікчемності і помисли про суїцид. Близькі люди в цей час повинні максимально контролювати поведінку хворого, а будь-які підозрілі репліки повинні фіксуватися.
Корисна порада
Тільки своєчасне визначення симптомів депресії допоможе легко вийти з цього стану без звернення до фахівців і з мінімальним погіршенням якості життя за короткий проміжок часу.