Як обв'язати край вироби гачком. Обв'язування краю вироби гачком.

Надати в'язаній речі закінчений вигляд або додати родзинку нудному творінню з вовни допоможе канва, пов'язана гачком. Можна, звичайно, вив'язувати найскладніші візерунки, але для початку непогано освоїти доступну будь-якій людині, незалежно від його навичок в'язання, техніки стовпчики з накидом і без і пишного стовпчика.
Вам знадобиться
  • Нитки, гачок (№3)
Інструкція
1
Прикріпіть нитку до крайньої правої петлі вашого пов'язаного вироби двома-трьома вузликами. Зробіть одну повітряну петлю - проведіть гачок під нитку петлі підстави і втягніть робочу нитку назовні. Введіть гачок в 2 петлю підстави, накиньте на нього робочу нитку (від себе), протягніть її через петлю. Тепер у вас на гачку виходить 2 петлі. Зробіть ще один накид і проведіть нитку через обидві петлі. Всуньте гачок в другу петлю підстави і повторіть той самий процес. Обв'яжіть стовпчиком без накиду весь край вашої речі. Якщо вирішите зробити ще один ряд, додайте одну повітряну петлю після останнього стовпчика, переверніть виріб справа наліво і продовжуйте в'язати по тій же схемі.
2
Щоб зробити край більш повітряним, краще використовувати стовпчик з накидом. Після вив'язування повітряної петлі зробіть один накид (від себе) і введіть гачок в другу петлю підстави, витягніть через неї нитку. Зробіть накид, проведіть нитку через крайню на гачку зліва петлю і попередній накид. Зробіть ще один накид і протягніть його через дві петлі, що залишилися на гачку.
3
Ще один варіант, самий декоративний з перерахованих, - пишні стовпчики. Перший ряд пров'яжіть стовпчиками без накиду і зробіть дві повітряні петлі для підйому. З першої петлі підстави вивяжіте пишний стовпчик: зробіть накид, протягніть гачок під обидві нитки петлі підстави, витягніть робочу нитку, зробіть ще один накид, а потім ще раз проденьте гачок в той же отвір і витягніть нитку, повторіть цей процес 2-3 рази. Після цього зробіть ще один накид і всі петлі на гачку пров'яжіть разом - вийде одна петля. Зробіть накид і пров'яжіть її. Наберіть 2 повітряні петлі, пропустіть одну петлю підстави і на наступній - повторіть весь алгоритм створення пишного стовпчика.
Корисна порада
Намагайтеся контролювати натяг нитки при вив'язування стовпчиків, щоб вони були однаковими за розміром.