Як навчитися вишивці бісером.

Якщо ви хочете зайнятися цікавою справою, і вам вистачає терпіння і посидючості, то вишивка бісером якраз те, що потрібно. Це не тільки заняття для душі, але і можливість поповнити свій гардероб ексклюзивними речами, які ви ні на кому більше не побачите.
Вам знадобиться
 • - канва для вишивання необхідного розміру;
 • - армовані нитки №40;
 • - тоненькі голки;
 • - схема для вишивки;
 • - підкладка з ДВП 4-5 мм завтовшки;
 • - різнокольоровий бісер.
Інструкція
1
Покладіть підкладку на стіл, на неї канцелярськими кнопками прикріпіть канву. Якщо вона більше підкладки, подверніте і акуратно укладіть під неї. Канву по мірі вишивки наведіть і закріплюйте кнопками.
2
Відберіть бісер по квітам, які є в схемі для вишивки. Для зручності поруч з підкладкою покладіть на столі тканину і насипте на неї купками бісер необхідного кольору.
3
Вишивку починайте з нижньої або з верхнього рядка схеми. Скільки клітинок в рядку схеми, така кількість бісеру буде в ряду. Рух починайте справа наліво, так зручніше працювати. Довжину нитки для ряду беріть в п'ять разів довше ширини вишивки.
4
Якщо вам потрібно, щоб бісер розташовувався на відстані один від іншого, робіть великі стібки голкою вперед. Щоб між намистинами не було проміжку, виконуйте шов голкою назад, повертаючись до попереднього стежку.
5
Щоб краще закріпити бісер на канві, нитку в кінці ряду не відрізайте, а протягніть її через кожну бісеринку у зворотному напрямку до початку ряду і там закріпіть. Весь бісер в ряду буде лежати ідеально рівно.
6
Ряд бісеру можна пришити по-іншому. Для цього нанизати потрібну кількість бісеру на нитку, викладіть її на нанесену схему, а другої робочої ниткою пришийте її до тканини. Прикріпіть нитку між намистинками стібками.
7
Для вишивання бісером можете використовувати схеми для вишивки хрестиком. Кожен хрестик на схемі - це буде одна намистинка. Бісеринки пришивайте швом «напівхрест». Намагайтеся, щоб ряди були рівні, а бісер лягав в одному напрямку.
8
Якщо ви хочете зробити вишивку бісером на одязі, зверніть увагу на якість матеріалу. Неякісний бісер може потьмяніти, вигоріти на сонці, облупитися. Потріть кілька бісеринок в руках, покладіть на якийсь час їх на сонці. Якщо колір не змінився, і фарба не злізла, такий бісер можна використовувати для прикраси одягу.
Вишивка декоративними швами, в яких для прикраси використовується бісер (додаткові скляні або пластикові намистини) є способом прикраси одягу або предметів гардероба або інтер'єру. Це мистецтво має багатовікову історію, переживало злети і падіння інтересу до нього. Але сьогодні все більша кількість майстринь (а часом і майстрів - чоловіків) намагаються оволодіти цією заворожливої технікою, яка допомагає створювати маленьке диво.
Вам знадобиться
 • - канва;
 • - бісер;
 • - голка для бісеру;
 • - нитки;
 • - кнопки;
 • - лист ДВП або ДСП.
Інструкція
1
Щоб навчитися вишивати бісером , потрібно вибрати відповідну схему. Але починати навчання, як і в будь вишивці, потрібно з вивчення азів, тому перша схема повинна бути максимально простою.
2
Можна скористатися готовим набором, який можна купити в магазині - він містить спеціальним чином оброблену канву, потрібну кількість бісеру різного кольору, а також голку підходящої товщини (голка для шиття бісером тонше, ніж голка для будь вишивки). Крім цього знадобляться підкладка з ДВП або ДСП, на яких звичайними канцелярськими кнопками закріплюється на виворітній стороні канва, самі кнопки і невеликий шматок тканини, призначений для розкладання розсортувати бісеру за кольорами.
3
При бажанні можна підбирати всі елементи для виконання вишивки самостійно. Бісер найчастіше використовується виробництва Чехії (він якісніше і не псується від води) або виробництва Тайваню (він трохи дешевше). Канва підійде така ж, як і для вишивки хрестиком, але її слід обробити клеєм ПВА для додання жорсткості і гарненько висушити. Номер бісеру показує, скільки елементів візерунка потрібно для заповнення 1 дюйма (2,5 см) канви - чим менше номер, тим крупніше бісеринка. Для навчання краще вибирати достатньо великий бісер. Голка повинна вільно проходити через внутрішній отвір бісеринки, а колір нитки для закріплення підбирається в тон.
4
Шити будь-який візерунок слід від середини, а для зручності краще розмітити канву спеціальним маркером для вишивки, який можна легко змити водою. Шити бісером можна за допомогою різних видів швів, але конкретний вибір залежить від переваги майстра.
Зверніть увагу
Для вишивки бісером можна використовувати практично будь-яку схему, яка спочатку була створена для вишивки хрестиком. Просто замість різнокольорових ниток, якими заповнюються елементи тканини, використовують бісеринки відповідного (підходящого) кольору. При цьому можна створювати дивовижні орнаменти та візерунки, ікони і картини, просто тканину щільно заповнюється маленькими блискучими кульками різної величини.