Як відрізнити гриб вовнянки.

Волнушки вважаються одними з найбільш поширених грибів. Вони ростуть в березових і змішаних лісах, переважно в Середній смузі Росії і на півночі. Якщо бувалі грибники без праці відрізняють вовнянки від рижиків і неїстівних грибів, то у любителів можуть виникнути деякі труднощі. Що ж потрібно знати, заглиблюючись в гущавину лісів?
Вам знадобиться
  • Складаний ніж, плетена корзинка, палиця
Інструкція
1
Запам'ятайте для початку, як повинні виглядати вовнянки. В першу чергу їх легко відрізнити за характерною волокнистої, «волохатої» капелюшку. Капелюшки у волнушек пухкі, з ямкою посередині і загорненими краями, в діаметрі досягають до 12 см. Ніжки мають довжину близько 6 см, товщину - до 20 см. Капелюшки і ніжки одного і того ж кольору. Залежно від виду вони можуть бути рожевими або білими. Капелюшки Вовнянка мають концентричні кільця, у вовнянки білої (білявки) капелюшки в два рази менше, а круги відсутні.
2
Відправляйтеся за грибами в період з липня по жовтень. Врахуйте, що основний урожай волнушек припадає на вересень. Шукайте вовнянки під березами. Одна з їхніх відмінних особливостей у тому, що вони рідко ростуть окремо, але висипають купками. Вовнянки білі люблять сонячне світло, найбільше їх можна знайти на відкритих місцях, узліссях, кордонах ліси і т.д. Вовнянки рожеві воліють вогкість і болотистий грунт, і шукати їх слід в тінистих місцях.
3
Звертайте увагу на погоду, оскільки вона відбивається на зовнішньому вигляді грибів. Необхідно пам'ятати, що в дощові дні капелюшки у волнушек клейкі посередині і мають специфічний рожевий відтінок. В суху і сонячну погоду вони, навпаки, злегка вицвітає на сонці.
4
Не кидайте гриб одразу в корзину, як тільки зріжете, спочатку огляньте його, щоб зайвий раз переконатися в його справжності. Вовнянки відносяться до роду молочних судин: їх міцна м'якоть виробить їдкий білий сік - у рижиків, їх найближчих родичів, сік помаранчевий. Крім того, м'якоть волнушек видає специфічний гіркуватий запах. Деякі порівнюють його з ароматом герані.
5
Чи не викидайте зрізаний гриб, якщо він виявився червивим або зовсім «не тим». Краще повісьте його на якусь гілочку: їм почастують лісові мешканці або ж, коли він висохне, він розсіє суперечки і дасть новий урожай. Дотримуйте етики грибника.
Зверніть увагу
У різних регіонах вовнянки називають по-різному: волжанка, волнянки, волвянка, волнуха, отваруха, волвяніца, білан і т.п. Вовнянки отримали свою назву не завдяки кільцям на капелюшках, а через узлісся. Найменування походить від давньослов'янського слова «вовна», що позначає шерсть.