Як виявити злоякісну пухлину.

Число пацієнтів, у яких виявляються злоякісні пухлини, з кожним днем зростає. Це можна пояснити і збільшенням тривалості життя населення взагалі (а у людей з віком діяльність імунної системи, яка повинна виявляти і знищувати «перероджені» клітини, погіршується), і поліпшенням діагностичних можливостей сучасної медицини.
Інструкція
1
Обов'язковою заходом, який дозволяє своєчасно виявляти самі часто виявляються пухлини людини, досі залишаються флюорографічне обстеження (виконується 1 раз на рік), щорічний огляд жінок гінекологом (акушеркою оглядового кабінету) після 18 років і щорічний огляд чоловіків урологом після 40 років.
2
Для раннього виявлення злоякісної пухлини молочних залоз у жінок широко використовується самообстеження грудей, яке кожна жінка повинна проводити бажано в один і той же день менструального циклу 1 раз на місяць. При цьому по секторам обстежуються по черзі кожна молочна залоза, а потім найближчі регіонарні лімфатичні вузли - пахвові.
3
Слід звертати увагу на власне самопочуття - невмотивована слабкість, пітливість, запаморочення повинні насторожити кожної людини і змусити його звернутися за консультацією до лікаря-терапевта. Після первинного огляду можна визначити напрям пошуку, перелік лабораторних та інструментальних обстежень та список лікарів-фахівців, консультація яких необхідна для остаточного визначення діагнозу.
4
Важливим моментом стає диспансерне спостереження за пацієнтами, у яких виявлено передракові захворювання, наприклад, гастрит зі зниженою кислотністю або доброякісні новоутворення різних органів і тканин - періодичність оглядів і програму обстеження визначає лікар.
5
В деяких випадках доцільним стає проведення імунологічного обстеження пацієнта, при якому визначається рівень антитіл до клітин або окремих елементах клітин різних тканин. При підвищенні рівня антитіл проводиться ретельне обстеження організму пацієнта з призначенням ультразвукового дослідження органів і прилеглих лімфатичних вузлів, рентгенологічні дослідження, ендоскопічні обстеження порожнистих органів.
6
Важливо проводити обстеження пацієнтів на носійство певних вірусів, які можуть провокувати утворення пухлин деяких типів, наприклад, вірусу папіломи людини.
7
В деяких випадках при обтяженої спадковості важливо призначати всі ці дослідження в комплексі, адже особливості роботи імунної системи людини багато в чому визначаються спадковими факторами. Це стосується пухлин шлунка, деяких типів пухлин легенів, злоякісних пухлин крові.Своевременное проведення цього нескладного комплексу заходів не вимагає багато часу, але дозволяє виявити пухлину на ранніх стадіях і почати лікування, яке гарантуватиме одужання пацієнта.