Як зробити ігровий розвиваючий килимок.

Розвиваючий килимок являють собою конструкцію з полотна з закріпленими на ньому дугами. На дугах підвішені дрібні ігрові деталі, які допомагають дитині розвивати тактильне, зорове і слухове сприйняття. Виготовити килимок самостійно нескладно.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - швейні приналежності;
  • - гудзики, фольга, дзеркало, шарудить папір і т.д.
Інструкція
1
Прорахуйте площа комплексу і визначте, зі скількох частин він буде складатися. Можна використовувати однокольорове полотно по всій площі, а можна зшити підставу з декількох клаптів різного кольору. Важливо, щоб шматочки тканини були яскраві і приємні на дотик.
2
Виготовте підставу килимка. Зшийте разом клапті тканини, вкладіть наповнювач і прошийте полотно квадратами, щоб він не збивався. У центрі підстави зробіть аплікацію зі шматочків тканини - це можуть бути годинник, фігурка тварини, будиночок і т.д. Не використовуйте дрібні деталі, які малюк може легко відірвати і проковтнути - намистинки, бісер і т.д. Якщо ви пришиваєте гудзики, то переконаєтеся в їх щільною фіксації.
3
Підберіть гнучкий матеріал, з якого ви зробите дві дуги - це може бути щільна дріт, наприклад. Зшийте два тканинних чохла для дуг, продумайте спосіб кріплення дуг до килимка (зазвичай це найпростіші засувки-карабіни). На чохли нашейте петельки для кріплення дрібних іграшок.
4
Сшейте парочку м'яких іграшок з різними наповнювачами - це можуть бути великі кульки, дрібний пісочок, висушені вишневі кісточки і т.д. У довільному порядку розвісьте на дуги тонкі атласні стрічки різних кольорів. Виготовте іграшку у вигляді кишені із застібкою-блискавкою - її прикріпіть до основи. Обшийте маленьке дзеркальце тканиною, додавши з виворітного боку м'який наповнювач, зробіть невеликий шнурок і підвісьте його до дуги.
5
Прикріпіть кілька іграшок на липучках, щоб стимулювати дитину відривати їх і приклеювати назад. Іграшки можна пов'язати або зшити з шматочків тканини - не використовуйте клей і барвники.
6
З одного боку килимка спорудити невелике віконце, розташуйте його якомога нижче до підлоги, щоб дитина змогла дотягнутися. З цілісного шматка щільної тканини виріжте отвір під віконце, обшийте краю і зробіть тканинні віконниці. Скріпіть стулки липучкою.
Кожна мама хоче подарувати для свого скарбу незабутні моменти радості пізнання. Зробіть для свого крохи своїми руками ігровий килимок, на якому він зможе розвивати ручки під час гри лежачи як на животику, так і на спинці.
Інструкція
1
Перед тим як зробити розвиваючий килимок для вашого малюка, придбайте для його основи два шматки яскравого щільного матеріалу всіляких фактур, синтепон в якості наповнювача, а також необхідну фурнітуру для дизайну. Обладнайте майбутнє місце для ігор у вигляді будиночка, який необхідно пришити до основи і зробити відгинаємо отвори. Потім проріжте тканину для відкриваються віконець.
2
Декоруйте розвиває килимок для дітей виготовленням різних пташок, ялиночок, машинок, квіточок, метеликів. Для того щоб він добре тримався, пришийте з заднього боку вікон липучки, щоб їх можна було відкривати і дитині було цікавіше грати.
3
Включіть свою фантазію, щоб малюк зміг розвивати свою тактильну чутливість. І щоб куди б він не повернувся, йому попадалося б щось нове і цікаве, до якого можна з легкістю доторкнутися і помацати. Наприклад, золотий місяць на темно-синьому оксамиті і т.д.
4
Постарайтеся не забути і про дрібну моторику. Пам'ятайте, що всі персонажі на килимок е повинні мати оченята, носики, ротики, ручки і ніжки з різних матеріалів. В якості прикрас для ялинки використовуйте намистинки і гудзики, які можна покрутити.
5
Пришийте до килимок у квіточку з різними пелюстками, щоб їх можна було вважати і розрізняти за кольором. Всередину вставте шурхотить целофан - малюка м дуже подобається, коли він хрумтить всередині іграшок. На метелика настрочити блискавку для застібання і розстібання.
6
Пам'ятайте, що всі деталі не повинні бути занадто маленькими і складати загрозу для здоров'я малюка. Намагайтеся виготовляти розвиває килимок тільки з безпечних для дитини матеріалів. Візьміть мотузку, надягніть на неї різні намистинки, брязкальця і гудзики. Потім пришити її по краях так, щоб малюк міг вільно пересувати іграшки, оскільки дії під час гри дозволять дитині розвивати м'язи, а також координацію роботи рук і очей.
7
Далі з'єднайте між собою розвиваючі квадратні елементи за допомогою рознімної блискавки або ґудзичків з петельками для пристібання. Розвиваючий килимок готовий.