Як фарбувати квіти.

Процес фарбування квітів на перший погляд може здатися досить простим, однак у природі існує безліч забарвлень і тонів, які проявляються внаслідок складної взаємодії пігментів, що знаходяться в рослинах, з середовищем. Забарвлення з тонами також залежать про того, як в рослинних тканинах розміщені природні барвники. Отже, якими способами можна отримувати квіти певного кольору.
Інструкція
1
У квітів, зрізаних для букета, можна змінити природну забарвлення пелюсток. Спробуйте білі квітки жоржини або троянди спочатку опустити в розчин фуксину і потім в поташ. Ви помітите, що пелюстки офарбилися в світло-блакитний колір. Для отримання блакитних троянд, яких у природі не існує, саме й застосовується цей спосіб. Ви можете також поекспериментувати з білими гіацинтами, гладіолусами або тюльпанами. А ось зростаючі білі квітки троянди можна зробити яскраво-синіми, якщо поливати грунт навколо куща кобальтовою кислотою.
2
Зберігся ряд відомостей про те, що знаменитий німецький поет і ботанік Гете вирощував троянди в теплиці з синіх стекол. Стверджувалося, що в нього виходили квітки синюватого відтінку. У наш час цим способом скористалися японці і отримали-таки сині квітки.
3
А якщо вам потрібно зробити з червоної троянди білу? Відомо, що антоциан має властивість знебарвлюватися під впливом сірчистого газу. Тому візьміть червону троянду і помістіть її в герметичний посудину з запаленим там шматочком тліючої сірки. Через кілька хвилин ви помітите, що пелюстки стали білими. До речі, через деякий, досить тривалий час квітка на повітрі знову стане червоним. Цей досвід можна проробити з тим же успіхом з айстрами, фіалками, гладіолусами та іншими квітами, що містять антоциан.
4
Перефарбувати фіолетові квіти в яскраво-червоний колір вам допоможе їх занурення в розчин сірчаної кислоти. Зрозуміло, розчин повинен бути слабким, інакше квіти ушкодяться.
5
Квітки з пелюстками зеленого кольору виглядають непоказно, проте варто спробувати пофарбувати їх в цей колір хоча б заради експерименту. Потримайте який-небудь блакитний квітка (наприклад, незабудку болотну) над димом запаленої сигарети або цигарки. Блакитний квітка стане зеленим практично миттєво. Причиною цього є вуглекислий амоній, який міститься в тютюновому димі і має лужну реакцію. Вуглекислий амоній проникає в тканини квітки, після чого перетворює блакитний колір в зелений.