Як зшити ламбрекен самостійно. Зшити ламбрекен своїми руками.

Ламбрекен - це витончена ткана драпірування на вікні або дверях. З її допомогою можна привнести в інтер'єр квартири особливу вишуканість. Ви можете використовувати драпірування як окремий декоративний елемент або придумати різні поєднання зі шторами. Щоб пошити ламбрекен самостійно, проявіть свій смак і фантазію.
Інструкція
1
Підберіть відповідні матеріали для ламбрекену, підкладки та канти. Досвідчені швачки радять вибирати для основи щільну, але досить легку тканину. Вона повинна добре драпіруватися. Забарвлення і поєднання ламбрекену зі шторами вибирайте індивідуально. Кількість матеріалу залежить від ваших завдань: • Візуально зменшить високе вікно довгий ламбрекен. • Вікно здається ширше при об'ємної і пишною драпіровці.
2
Зробіть необхідні розрахунки. Для цього виміряйте висоту віконного отвору і довжину гардини. Зробіть по малюнку шаблон ламбрекену в натуральну величину, прикладіть його до гардині і прикріпіть скотчем. Для симетрії відзначте центр вікна. Зазвичай стандартні ламбрекени роблять довжиною в 1/6 портьєри, і щоб вони відступали від них на 5-6 см з кожного краю.
3
Виготовте по шаблону викрійки ламбрекену (як зовнішній частині, так і підкладки). Можна використовувати склеєні між собою газетні листи. Відступите від краю основної деталі сантиметрів 12-15 і намалюйте на цій відстані викрійку канта. Зручно зробити всі деталі окремо і пронумерувати їх.
4
Викроїте деталі з лицьової і підкладкової тканини. Залишайте припуски для швів сантиметрів 1,5-2. Довжина окантовочной смуги повинна дорівнювати довжині карниза і мати невеликий запас з кожної сторони (для того, щоб підвернути її бічні краю).
5
Складіть основу майбутнього ламбрекену і його підкладку зовнішньої стороною всередину і скріпіть їх шпильками. Прострочіть нижні і бічні шви на машинці, залишивши верхню частину драпірування відкритою. Щоб тканина краще лягала, можна зробити на пріпуськах насічки. Пришийте по верху обрану окантовку, після чого акуратно пропрасуйте всі шви.
6
Виверніть готовий виріб на лицьову сторону і отутюжьте. При бажанні можете прикрасити ламбрекен по низу бахромою або оборкою і задрапірувати його за допомогою спеціальної тасьми. Це додасть вашому вікну завершеність і зробить його особливо ошатним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/embed/a21rj7hwCss
Зверніть увагу
Перед початком роботи потрібно підібрати потрібні матеріали для ламбрекену, канта і підкладки.
Ламбрекен представляє собою драпіровку з тканини, яка вішається на вікно або двері. Витонченість і елегантний зовнішній вигляд ламбрекену дозволяє використовувати його як декоративний елемент, який привносить в штори особливу розкіш і шик. Ламбрекен можна зшити самостійно, проявивши при цьому певну фантазію.
Вам знадобиться
  • Основна і підкладкова тканини, метр, олівець, нитки, булавки, драпірувальна тасьма і бахрома, кантова тканина, папір для викрійки, праска, швейна машинка.
Інструкція
1
Виберіть відповідні тканини для ламбрекену, підкладки та канти. Тканина повинна бути щільна, але легка і добре драпіруватися. Тканини повинні поєднуватися з шторами. Кількість матеріалу також вибирається за критеріями того, що довгий ламбрекен зменшує високе вікно, а надто пишна драпіровка зорово розширює вікно.
2
Виміряти висоту вікна і довжину портьєри. Зробити викрійку ламбрекену і прикласти до портьєрі, закріпивши скотчем. Намітити центр вікна, щоб дотримати симетрію. Найчастіше стандартний ламбрекен має одну шосту довжини від загальної довжини штори і відступає на 5см від кожного краю.
3
Закінчити викрійку для основної та підкладкової частин. Відступивши на 12-15 см, від краю основної частини, зробити викрійку канта. При складанні викрійки зручно всі деталі пронумерувати, щоб не заплутатися.
4
Викроюйте з тканини для лицьової і підкладкової сторін по викрійці окремі деталі, залишаючи на шви по 2см. Окантовочна смуга повинна мати довжину, рівну довжині карниза з невеликим запасом для подворачіванія.
5
Скласти основну та підкладкову тканини лицьовими сторонами всередину і закріпити шпильками. Нижні та бокові шви прострочити на швейній машинці, верхню частина не застрочують. Щоб тканина краще лягала можна зробити насічки на пріпуськах. По верху ламбрекену пришити кант. Всі шви пропрасувати.
6
Виверніть ламбрекен на лицьову сторону і пропрасуйте праскою. Внизу можна пришити бахрому і задрапірувати тасьмою.
Зверніть увагу
Навіть якщо у вас немає швейної машинки, ламбрекен можна зшити вручну.
Корисна порада
Ламбрекен можна зшити ще більш простим способом. Для цього беретка цельнокроеная драпірування, зроблена з портьерной тканини з двостороннім малюнком. Тканина для штор розкроюють з припусками, рівними довжині ламбрекену. Припуск загинають на зовнішню частину і оформляють оборками.