Як може бути знайдена висота при відомих довжині і ширині.

При вирішенні задач по стереометрії часто потрібно знайти значення одних параметрів через відомі значення інших. Особливо часто в подібних завданнях зустрічається така фігура, як прямокутний паралелепіпед. Характеристиками цієї поширеної фігури є довжина, ширина і висота. У загальному випадку, ці три параметра взаємонезалежні. Однак, якщо відома будь-яка додаткова інформація, наприклад, обсяг, то достатньо даних про двох вимірах.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Щоб знайти висоту прямокутного паралелепіпеда, якщо відома довжина, ширина і його обсяг, розділіть значення обсягу на довжину і шіріну.В = О/Д/Ш, де: Д - довжина паралелепіпеда, Ш - ширина паралелепіпеда, О - обсяг параллелепіпеда.Напрімер, якщо обсяг паралелепіпеда дорівнює 200 см ?, його довжина - 10 см, а ширина - 5 см, то його висота буде: 200/10/5 = 4 (см).
2
Перед початком обчислень переведіть довжину, ширину і обсяг паралелепіпеда в одну систему вимірювань. При цьому, обсяг паралелепіпеда повинен виражатися у відповідних довжині і ширині «кубічних» одиницях виміру. Висота, в результаті обчислень, вийде в тих же одиницях, що довжина і ширина. Так, якщо довжина і ширина задана в метрах, то обсяг паралелепіпеда необхідно перевести в метри кубічні (висота вимірюватиметься в метрах). Особливо актуальний подібний переклад при вимірюванні обсягів будівельних матеріалів (наприклад, дощок), де дані вимірювань можуть бути представлені як в метрах, так і в сантиметрах.
3
Прімер.В кузов автомобіля було завантажене 200 дощок товщиною 50 мм, шириною 20 см і довжиною 5 метрів. Довжина кузова автомобіля становить 10 метрів, ширина - 250 сантиметрів. Питання. Якої висоти буде завантажений в кузов автомобіля штабель дощок? Решеніе.Переведіте спочатку всі вимірювання в одну одиницю: 50мм = 0,05м, 20см = 0,2м250см = 2,5мЗатем порахуйте обсяг дощок: 0,05 * 0,2 * 5 * 200 = 10 (м?) Тепер розділіть обсяг дощок на довжину і ширину кузова автомобіля: 10/10/2,5 = 0,4 (м) .Відповідь: Висота дошок складе 0,4 метра.
4
Іноді під довжиною, шириною і висотою предмета подразумеваются його габаритні розміри. Так, наприклад, якщо відомі довжина і ширина (діаметр) бочки, а також її обсяг, то для розрахунку висоти розділіть обсяг бочки на площу її заснування. Для круглої, рівною бочки (циліндра) це площа підстави буде рівний :? * Д * Ш/4.