Як побудувати три проекції.

Щоб зобразити той чи інший предмет, спочатку зображують його окремі елементи у вигляді найпростіших фігур, а потім виконується їх проекція. Побудова проекції досить часто використовується в нарисної геометрії.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - циркуль;
  • - лінійка;
  • - довідник «Нарисна геометрія»;
  • - гумка.
Інструкція
1
Вдумливо прочитайте умови поставленого завдання: наприклад, дана фронтальна проекція F2. Належить їй точка F розташована на бічній поверхні циліндра обертання. Потрібна побудова трьох проекцій точки F. Подумки уявіть, як все це має виглядати, після чого приступайте до побудови зображення на папері.
2
Циліндр обертання може бути представлений у вигляді обертового прямокутника, одна зі сторін якого приймається за вісь обертання. Друга сторона прямокутника - протилежна осі обертання - утворює бічну поверхню циліндра. Інші дві сторони представляють нижню і верхню підставу циліндра.
3
З огляду на те, що поверхня циліндра обертання при побудові заданих проекцій виконується у вигляді горизонтально-проецирующей поверхні, проекція точки F1 обов'язково повинна збігатися з точкою Р.
4
Зобразіть проекцію точки F2: оскільки F знаходиться на фронтальній поверхні циліндра обертання, точка F2 буде спроектований на нижню підставу точкою F1.
5
Третю проекцію точки F побудуйте за допомогою осі ординати: відкладіть на ній F3 (ця точка-проекція буде розташована правіше осі z3).
Зверніть увагу
У ході побудови проекцій зображення керуйтеся основними правилами, використовуваними в нарисної геометрії. В іншому випадку, виконати проекції не вдасться.
Корисна порада
Щоб побудувати ізометричне зображення, використовуйте верхнє підставу циліндра обертання. Для цього спочатку побудуйте еліпс (він буде розташований в площині х'О'у '). Після цього проведіть дотичні лінії і нижній напівеліпс. Потім проведіть координатну ламану і з її допомогою побудуйте проекцію точки F, тобто точку F '.