Як придумати легенду.

На відміну від казки, легенда пов'язана з реальною історією і реальною місцевістю. Події, описані в ній, обов'язково проектуються на реальність. Це фантастична подія реальної події або явища. Вона може бути як самостійним літературним твором, так і основою для театралізації або рольової гри. Досить часто легенда стає складовою частиною образу життєпису неіснуючої особистості.
Інструкція
1
Знайдіть прив'язку до реальності. Це може бути цікавий природний об'єкт, незвичайний побутової предмет, стара книга і багато іншого. Взагалі-то основою для легенди може стати абсолютно все. Адже навіть простий алюмінієвої ложкою міг користуватися людина, яка вчинила якийсь подвиг.
2
Подумайте, навколо чого розгортатиметься ваша легенда. Це може бути, наприклад, подія. Ви повинні вибрати для нього очевидця. Це має бути досить відомий і авторитетний для ваших майбутніх читачів чи слухачів чоловік. Таким авторитетом може бути правитель, відомий дослідник, знаменитий мандрівник або хтось з їх найближчого оточення. Наприклад, "одного разу цар Петро Олексійович проїжджав по березі моря і побачив падаючий з неба камінь". Після того, як камінь упав, в землі утворився котлован, який з часом перетворився на порослу травою улоговину. При цьому бажано знати характер передбачуваного очевидця. Він повинен був звернути увагу на подібне явище.
3
У події може бути передісторія - ланцюг інших подій, достатньо яскравих для того, щоб запам'ятатися. Це може бути вороже нашестя, голодний рік, приїзд відомої людини тощо Наприклад, одного разу в голодний рік шаман приніс в дар богам дохлого оленя. Боги розгнівалися і перетворили шамана в скелю, а оленя - в болото, звідки й походить його назва - Оленяче болото, і місцеві жителі туди не ходять. Легенда, заснована на подію, зазвичай їм і закінчується. Вона досить коротка і не містить подробиць.
4
Можна придумати героя легенди. Він повинен бути осередком багатьох позитивних якостей. Але для гостроти сюжету можна додати до його образу деякі недоліки. Це може бути великий могутній воїн, у якого є деякі слабкості. Або писана красуня, яка не відрізняється кмітливістю.
5
Подумайте, які сили могли протистояти вашому герою. Будь-яка легенда будується на протиборстві таких сил. Перемога доброго начала над злим в легенді ніколи не буває повною і остаточною. Спірний момент, до кінця не дозволений легендою, в кінцевому підсумку перетворюється у позачасовий пам'ятник або артефакт. Це може бути сузір'я на небі, річка, північне сяйво чи інше природне явище.
6
Введіть компонент посередника. У цій ролі можуть виступати боги, чарівники, чудовиська. Вони домовляються з героєм про ціну його успіху. Посередником може бути неживий предмет, в тому числі сам артефакт легенди. Він виконує прохання героя, але просить щось натомість - частина тіла, рису характеру, найдорожче або те, чого герой у себе вдома не знає. При цьому відібране теж може стати частиною легенди, перетворившись в струмок або зірку в небі.
7
Складіть сюжетну лінію. Сюжет легенди виглядає як короткий і зрозуміле дію. Це може бути битва героя з чудовиськом, викрадення красуні, спроба добути скарб. Результат повинен бути неоднозначний. За перемогу доводиться платити серйозну ціну, за придбаний артефакт - щось втратити. Головні герої не обов'язково залишаються в живих. При цьому втрата може знову ж матеріалізуватися в природний об'єкт, явище чи артефакт, які і демонструють глядачам як ще один доказ існування легенди. Таким чином здійснюється кругової принцип, коли привід до оповідання є одночасно доказом його реальності.
Зверніть увагу
Ви повинні відразу прийняти умову, що легенда не є об'єктом авторського права і може багаторазово змінюватися і доповнюватися іншими людьми. В цьому реалізується фольклорний принцип її існування та передачі в часі.