Що таке моніторинг.

В останні роки в російській мові міцно влаштувалося слово «моніторинг». У свідомості сучасної людини це поняття зазвичай асоціюється з такими областями, як економіка, управління і соціологія. Хоча сфера його застосування набагато ширше.
Інструкція
1
Слово «моніторинг» прийшло в російську мову з англійської (monitoring), а спочатку monitor латинською означало «нагадує, що попереджає». Моніторинг - це постійне або регулярне спостереження за яким-небудь об'єктом або процесом з метою оцінки, порівняння та прогнозування. Дана діяльність застосовується повсюдно, в різних областях, як у науці, так і в сфері управління. Відбувається систематична діагностика ситуації з використанням чіткої системи індикаторів-критеріїв оцінки.
2
Існує моніторинг навколишнього середовища з метою її охорони і контролю впливу господарської діяльності на природу. Спочатку з'явився моніторинг в грунтознавстві, екології, а потім він поширився і в інші галузі практичної діяльності. Ведуться спостереження за динамікою стану навколишнього середовища, щоб при виявленні негативних змін вжити заходів щодо їх мінімізації або усунення. Спостереження навколишнього середовища включає біоекологіческій, біосферний, природно-господарський (геосістемний), літомоніторінг. Процес включає в себе, крім спостережень, узагальнення та обробку даних, складання висновків і прогнозів. Спостереження проводяться з наземних і морських станцій, з використанням фотографій, знімків з космічних і т.д. Системи моніторингу довкілля є в багатьох країнах.
3
В соціології моніторинг відстежує зміни в суспільстві, вивчає соціально-політичні явища, дає прогнози. В психології застосовується психолого-педагогічний моніторинг, його мета - контроль педагогічного впливу на всебічний розвиток дитини та попередження несприятливих факторів. У медицині відстежується загальний вплив навколишнього середовища на здоров'я людини. У сфері виробництва і господарства моніторинг також важливий. У будівництві це контроль та спостереження за будівництвом будівлі та її стану, стану ґрунтів і навколишньої забудови. При цьому використовується спеціальне обладнання, що дозволяє виявити можливі негативні тенденції і вжити заходів щодо їх виправлення на початковому етапі.
4
Моніторинг широко застосовується в сучасному бізнесі, зокрема, для відстеження ситуації на ринку і конкуренції. Для цього здійснюється спостереження за діями конкурентів в ЗМІ: пропозицією продуктів, їх рекламою, відгуки покупців про товари в інтернеті. У дні, коли інформація поширюється миттєво, гравцям ринку просто необхідно її своєчасно фіксувати і використовувати.