Як наносити вогнезахисну фарбу.

Деревина є дуже пальним матеріалом. Дерев'яні конструкції більше за інших потребують нанесенні вогнезахисного покриття. Тому найбільше розмаїття вогнезахисних фарб розроблено саме для дерева.
Інструкція
1
Виберіть підходящу фарбу. Останнім часом велике поширення отримали спучуються мінеральні фарби для деревини. Покриття цього виду є не тільки вогнезахисними, але і антисептичними.
2
Очистіть дерев'яну поверхню від жиру і бруду. Видаліть стару фарбу методом шліфування. Очистіть пил, що залишилася після шліфувальних робіт. Ретельно просушіть оброблену поверхню.
3
Слід знати, що до складу вогнезахисної фарби входить луг. Тому при роботі з нею необхідно дотримуватися заходів безпеки. Надіньте захисний одяг, рукавички та окуляри. Подбайте про засоби захисту дихальних органів. При попаданні фарби в очі або на незахищені ділянки шкіри, необхідно ретельно промити пошкоджені місця проточною водою.
4
Оберіть спосіб нанесення краскіОгнезащітная фарба може бути нанесена на дерев'яну поверхню як вручну, так і механізованим методом. При ручному нанесенні фарби застосовують кисті і малярні валики. Уважно вивчіть інструкцію. Зверніть увагу на витрату фарби, необхідний для забезпечення першої групи вогнезахисної ефективності.
5
Для нанесення фарби механічним способом можуть бути використані установки безповітряного або инжекционного нанесення, а також фарбопульти. Як правило, їх застосовують для нанесення вогнезахисної фарби на великі поверхні. Слід знати, що при роботі з розпилювачем необхідно робити поправку на коефіцієнт втрати. Як правило, він становить 1,15. Тримати розпилювач слід строго перпендикулярно до дерев'яної поверхні. Наносити фарбу потрібно з відстані 250-350 мм, смугами. Кожна наступна смуга повинна перекривати попередню приблизно на 1/3.
6
Ретельно перемішайте вогнезахисну фарбу. Нанесіть перший шар обраним методом. Дочекайтеся висихання. Як правило, при температурі + 18-22 градусів, цей термін складає не більше чотирьох часов.Нанесіте наступний шар. Час повного висихання покриття після нанесення всіх шарів вогнезахисної фарби становить 24-36 годин. Переконайтеся в тому, що покриття є рівномірним і суцільним.
Корисна порада
Ретельно промийте валики, розпилювачі і кисті водою. Чи не зливайте залишки фарби в каналізацію - це може привести до засмічення.
Вогнезахисна фарба наноситься на деревні матеріали для досягнення необхідного рівня пожежної безпеки та надання поверхні захисно-декоративних властивостей. Створення всіх необхідних умов для проведення фарбувальних робіт і дотримання техніки нанесення фарби значно продовжить термін служби матеріалів.
Вам знадобиться
  • - кисть або рапилітель;
  • - маска;
  • - окуляри;
  • - ємність;
  • - вода;
  • - скребок.
Інструкція
1
В основу фарби входить кристаллогидратной вода, яка під дією високої температури вивільняється, запобігаючи нагрівання поверхні, що захищається вище 100оС. Вогнезахисна фарба при цьому спучується і утворює теплоизолирующий міцний шар.
2
Приготуйте поверхню, призначену для фарбування. Очистіть її від бруду, пилу і масляних плям. Стару фарбу, що відшаровується видаліть за допомогою спеціальної рідини або скребка. Висушіть поверхню.
3
Приміщення, де вироблятимуться фарбувальні роботи, має добре вентилюватися. Для захисту шкіри, очей та органів дихання використовуйте спеціальний одяг, рукавички, окуляри і маску. Фарбу перед застосуванням ретельно перемішайте за допомогою дриля з насадкою-міксером, обов'язково встановивши низькі обороти. Маса повинна придбати однорідну консистенцію.
4
Наносите фарбу валиком, шпателем, розпилювачем або пензлем в два або три шари. Нанесенню кожного нового шару повинно передувати абсолютна висихання попереднього. Проміжна сушка при температурі 18-22оС займає не менше однієї години. При підвищеній вологості і більш низьких температурах (але не нижче 5оС) час сушки, можливо, доведеться збільшити до двох діб.
5
Після нанесення останнього шару залиште фарбу на 24 години до повного висихання. Після завершення робіт з фарбою очистіть і промийте всі інструменти і ємності водою. На час технічних перерв залишайте шпатель, кисть, валик або розпилювач в ємності з водою.
Зверніть увагу
Якщо фарба потрапить на шкіру, змийте її водою з милом, а після висихання змастіть коду жирним кремом. При попаданні фарби в очі рясно промийте їх водою, при необхідності зверніться до лікаря.
Корисна порада
Врахуйте, що роботи з нанесення вогнезахисної фарби необхідно проводити при відносній вологості до 80% і температурі 5оС і вище.