Як виростити полуницю з насіння.

Кожному садівникові відомо - полуниця, яка розмножується вегетативним шляхом, з часом вироджується. Ягоди втрачають аромат і смак, стають все дрібніше. Крім того, якщо посадковий матеріал - вуса або розділення кущики - заражений, то здорових рослин очікувати теж не доводиться. Зате з насіння ви отримуєте абсолютно здорові кущі з великими і солодкими плодами.
Вам знадобиться
  • Семена
  • Торф, органіка
  • Контейнер для вирощування насіння
  • Горщики для розсади
  • Мульча
Інструкція
1
За місяць до посадки покладіть насіння в герметичному пакеті в морозилку. Таким чином, ви сімуліруете природний процес замерзання насіння в грунті в зимові місяці і підвищите схожість насіння.
2
Підготуйте лоток і грунт. Лоток повинен бути не менше 3 сантиметрів у висоту, оскільки грунт - суміш? торфу і? органіки - повинна лежати в ньому шаром не менше 2 сантиметрів.
3
Змішайте насіння з кристалічним піском і розсипте по поверхні ґрунту. Присипте сухим торфом. Збризніть з пульверизатора і накрийте якої спеціальної прозорою кришкою, або прозорою поліетиленовою плівкою.
4
Помістіть контейнер в теплому місці в зоні попадання прямих сонячних променів. Періодично збризкуйте грунт з пульверизатора. Кришка або плівка повинні бути весь час запітнілими.
5
Коли насіння проросте, видаліть кришку або плівку. Залежно від сорту полуниці, пророщування може зайняти від однієї до шести тижнів.
6
Після того, як у розсади з'явиться третій справжній листочок, пересадите кущики у великі контейнери, заповнені в рівних частках грунтом і піском. Коли кущики досягнуть 8 сантиметрів завширшки, пересадите їх на грядку.
7
Підготуйте «ліжечко» для кожного куща, змішавши компост з грунтом, на глибину в 6 сантиметрів. Вирийте ями для кущів по глибині рівні довжині горщика, в якому знаходиться рослина, а по ширині - в два рази ширше.
8
Опустіть коріння куща в яму, присипте грунтом і утрамбуйте її акуратно руками. Полийте. Посипте мульчею, декоративної тріскою. У перший рік полуницю не підживлюють.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=j2Y3E3SgMVk
Корисна порада
Якщо полуниця зацвіте в перший рік, акуратно обірвемо суцвіття. Звичайно, шкода, зате на наступний рік ягоди будуть більше і солодший.
Виростити полуницю , не дотримуючись спеціальних технологій, досить складно. Доведеться зіткнутися з типовими для цієї рослини проблемами, яких можна уникнути, знаючи деякі тонкощі і хитрості.
Вам знадобиться
  • - агроволокно;
  • - камені або тротуарна плитка;
  • - товста дріт;
  • - лопата;
  • - гострий ніж .
Інструкція
1
Зверніть увагу, що на грядках з полуницею швидко ростуть бур'яни і заводиться дуже багато слимаків. До того ж, ця ягода заростає «вусами» і листям, які ускладнюють збір врожаю. Щоб полегшити собі процес вирощування полуниці, скористайтеся агроволокном.
2
Цей матеріал має ряд переваг: за ягодою набагато легше доглядати, «вуса» і бур'яни не ростуть, через низьку ступеня вологості слимаки не заводяться, капустянки і мурашки не псують грядки. Готуйте грядку навесні, купивши саджанці, або в самий розпал сезону, придбавши рослини вже з плодами.
3
Кущі з ягодами посадите окремо від інших рослин і почекайте, поки не виростуть «вуса». Намагайтеся залишити у себе тільки молоду полуницю . Ягоду старше чотирьох років краще викиньте. Коли ви підготуєте матеріал для посадки, почніть робити саму грядку. Виберіть підходящу ділянку землі.
4
Знайдіть саме сонячне місце. Не звертайте уваги на наявність або відсутність протягу на даній ділянці, полуниці потрібно якомога більше сонця. Нанесіть розмітку на обрану смугу і починайте скопувати землю. Постарайтеся зробити грядку прямокутної, одна сторона повинна бути кратною ширині агрополотона.
5
Ретельно перекопайте і розпушіть грунт. Вам не потрібно буде обробляти цю землю три-чотири роки. Візьміть смугу агроволокна, відповідну під розмір зробленої вами грядки. Покладіть її і закріпіть зігнутими навпіл 70-80 сантиметровими шматками дроту.
6
Агроволокно настилали внахлест, один шар повинен перекривати інший як мінімум на 20 сантиметрів. Придавите всі стики і кути будь-якими матеріалами, закріпіть волокно за допомогою «шпильок» з дроту. Подумайте про доріжці - вона повинна бути достатньо широкою, щоб по ній було зручно ходити.
7
Нахилитеся або присядьте і витягніть руку вперед. Виміряйте відстань від стопи до кінчиків пальців, помножте число на два. Це і буде відстанню між доріжками.
8
Краї агроволокна по периметру грядки придавите тим же матеріалом, з якого буде зроблена доріжка. Зробіть розмітку на агрополотне в тих місцях, де плануєте посадити полуницю . Навхрест розріжте полотно ножем, куточки вийміть назовні. У вийшла виїмку посадите кущ, куточки загорніть всередину.
9
Виконайте це з кожним кущем, тільки не робіть посадку занадто глибокою. Полийте полуницю . У спекотну погоду поливайте ягоду два-три рази на день ввечері. В інший час робити це потрібно рідше. Можете використовувати підходящі добрива. Навесні і восени зрізайте старе листя і «вуса».