Як укладати плоский шифер.

На будівельному ринку в даний час існує досить великий вибір покрівельного матеріалу. Варто відзначити, шифер займає на ньому лідируючі позиції. Його виробники постійно враховують побажання споживачів.
Інструкція
1
Плоский шифер володіє хорошою міцністю. Він спокійно може витримати вагу дорослої людини. Також, варто відзначити, даний матеріал в жарку погоду практично не нагрівається. Такий покрівельний матеріал володіє хорошою шумоізоляцією.
2
До переваг матеріалу також варто технологію укладання. Вона досить проста. Проте у даної технології все-таки є свої особливості. Їх обов'язково потрібно врахувати при укладанні шиферу. Конструкція обов'язково повинна мати паро- та гідроізоляцію. Також не варто забувати про утеплювач. Поверх цих матеріалів проводиться укладання шиферу. В якості опори покрівлі виступають похилі балки - крокви. Потім вже робиться обрешітка. Найкраще для її створення використовувати дерев'яні бруски і дошки. На обрешітку вже можна буде укладати покрівельний матеріал.
3
Перед укладанням необхідно підготувати листи шиферу. На них не повинно бути різного роду ушкоджень, осколків, тріщин. Після цього потрібно виміряти довжину і ширину листів і просвердлити отвори для шурупів. Розмір листів необхідно підігнати під розмір покрівлі. Якщо необхідно, то шифер можна обрізати.
4
Рекомендується робити ухил ската даху від 12 до 45 градусів. Саме від ухилу залежить, скільки буде необхідно шиферних листів. Також від ската залежить і технологія укладання покрівельного матеріалу. Варто відзначити, шифер найкраще використовувати для покриття дахів нескладної конструкції.
5
Даний покрівельний матеріал потрібно укладати знизу вгору від карниза до коника даху. Якщо ухил ската великий, то будьте готові до збільшення витрати покрівельного матеріалу. Кріпити шифер можна звичайними цвяхами або ж саморізами. Між кріпленням має бути відстань більше 6 см. Листи рекомендується укладати внахлест. При укладанні найкраще зміщувати кромки листів у всіх рядах.