Як зробити малюнок очей.

Очі на малюнку роблять обличчя людини живим, але намалювати їх глибокими зовсім не просто. Чимало доведеться зіпсувати паперу і стерти грифеля, перш ніж вам вдасться зобразити лукавий або загадковий блиск в очах.
Вам знадобиться
  • - альбом;
  • - прості м'які олівці;
  • - ластик.
Інструкція
1
Почніть з того, що уважно вивчіть очей, який ви збираєтеся малювати. Його форму, розташування і товщину століття, довжину вій. Постарайтеся, щоб яскрава картина, яка повинна буде лягти на папір, склалася у вас в голове.Сделайте схематичний начерк, зобразивши основні характерні особливості очі. Не забувайте про слізному каналі у внутрішньому куточку ока. Цей кут зазвичай трохи нижче зовнішнього. Ескіз в процесі роботи ви зміните не один раз, тому не починайте відразу зациклюватися на деталях.
2
Легкої штрихуванням робимо тіні, які повинні надати глибину і обсяг очного яблука. Розташування тіней буде залежати від напрямку світла. Нижньому століттю надайте товщину, а лінію верхнього зробіть пожирнее. Намітьте складочки століття - чим старша людина, тим їх більше, і вони будуть глибше. Очне яблуко - це куля, тому за допомогою тіней можна додати йому об'єм. Не робіть поширену помилку - не зображайте очей у формі еліпса.
3
Намалюйте контур райдужної оболонки, він буде круглим. Уважно подивіться на модель - верхній і нижній краю райдужної оболонки можуть бути приховані за століттями. Злегка заштрихуйте цей гурток, щоб виділити для подальшої работи.Самий яскравий елемент очі - круглий чорний зіницю, його розмір залежить від освітлення. Зіниця розташований на самому опуклому місці очного яблука, значить, відблиск буде лежати саме на ньому. Покладіть на райдужку тінь від верхньої повіки і додайте їй насиченості плавними переходами.
4
Прорисуйте слізний проток - тут багато дрібних деталей, а, значить, і тіней і бліков.Перейдіте до вій. Вони мають різний загин і довжину у різних людей. Малюйте їх від лінії росту, відриваючи олівець до кінця руху. Так вії будуть природно гострими на кінчиках. Цей прийом можна відпрацювати окремо на листочку паперу, щоб не зіпсувати загальний малюнок.
5
Намалюйте волоски брови за тим же принципом, що і вії. Відкладіть малюнок, щоб через деякий час свіжим поглядом знайти недоліки і виправити їх. Ще раз перевірте всі тіні - від повік, брів, вій. Дрібні зморшки прорисуйте легкими рухами олівця.
Малюнок очей людини - особливе випробування в «кар'єрі» художника-початківця. Адже важливо не тільки дотриматися пропорції при побудові, за допомогою кольору передати характер і думка. Труднощі в тому, що при створенні кожного нового портрета цей шлях доводиться проходити знову - надто вже індивідуальні очі , щоб виробити єдині правила по їх малювання.
Інструкція
1
Зробіть начерк олівцем малюнка. Намітьте контури особи і розташування носа і губ. Визначте рівень, на якому знаходяться очі , і їх розмір. Розділіть голову вертикальною віссю. Відзначте на ній три рівних відрізка. Другий з них розділіть навпіл і продовжите горизонтальну вісь на всю ширину особи - очі будуть перебувати на ній.
2
Короткими зарубками обмежте довжину кожного очі - вона в 4,5 рази менше ширини обличчя. Відстань між очі ми зробіть рівним довжині очі . Оскільки особа людини несиметрично і спотворено мімічно, форму кожного очі створюйте індивідуально. Праве око людини на фотографії примружені, його висота дорівнює половині довжини.
3
Намалюйте круглу райдужку, злегка прикриту верхнім століттям. Діаметр зіниці в 2 рази менше. Уточніть форму очі . Від зовнішнього куточка до центру нижню повіку дугоподібне, ближче до внутрішнього куточка воно витягується в пряму лінію. Вигин верхньої повіки зробіть більш плавним.
4
Намалюйте ліве око. Він розкритий в 0,5 рази ширше, ніж правий. Оскільки чоловік дивиться, злегка нахиливши голову вперед, райдужку на малюнку сместите трохи вгору. Вона прикрита верхнім століттям і не стосується нижнього.
5
Розфарбуйте малюнок аквареллю. Враховуйте особливості висвітлення особи - завдяки йому відтінки очей будуть відрізнятися. Права сторона освітлена сильніше, тому око виглядає більш світлим. Змішайте в палітрі блакитний і сірий кольори, розбавте результат до отримання дуже світлого, напівпрозорого тону. Нанесіть його на всю поверхню райдужної оболонки, потім змішайте такий же, але трохи темніше для лівої половини цього ж очі . Додайте в колір трохи світло-зеленого і тонким пензликом торкніться правого боку райдужки у нижній її межі. Додайте коричнево-зеленуватий ободок по зовнішньому колу. Навколо зіниці нанесіть суміш сірого і теплого коричневого. Зверніть увагу на те, що ця смуга розходиться від центру очі «променями». Сумішшю чорного та коричневого зафарбуйте зіницю, залишивши відблиск. Коли перший шар кольору висохне, затонуйте відблиск світло-сірим.
6
Ліве око знаходиться в тіні, тому розфарбовувати його потрібно більш холодними і насиченими відтінками. Форма малюнка і основні кольори використовуйте ті самі. Тільки збільшуйте в суміші фарб кількість синього і скорочуйте присутність зеленого. Блик на цьому оці більш чіткий.
7
Білки очей, всупереч назві, не можна залишити білими. У зовнішніх куточків зробіть їх сіро-вохряного, а у внутрішніх - з додаванням тілесного. Навколо райдужки використовуйте світло-блакитний відтінок. Розподіл теплих і холодних кольорів на цьому етапі малюнка таке ж, як і при розфарбовуванні райдужки очей.