Як вік батьків позначається на здоров'ї дитини. народження геніальних дітей вік батька.

Питання, як вік батьків позначається на здоров'ї дитини, давно хвилювало вчених. Незважаючи на численні проведені дослідження, питання залишається актуальним і сьогодні. Відбувається це в силу того, що результати досліджень часто дуже різняться, а часом вони прямо протилежні. Так, одні дослідники стверджують, що здорове потомство може народитися тільки у молодих батьків, інші заявляють, що діти у немолодої пари завжди більш життєздатні і мають схильність до довгожительства.
Інструкція
1
Вік мужчіниВозраст батька має менший вплив на здоров'я дитини, ніж вік матері. Хоча синтез статевих гормонів у чоловіків і знижується до 45-60 рокам, однак, це не говорить про повне згасання їх репродуктивної здатності. Природний біоритм зниження синтезу тестостерону (головного статевого гормону) складають приблизно 1% в кожний наступний рік. Це означає, що навіть у 80 років чоловік може мати зменшення вироблення тестостерону приблизно на 25-50% по відношенню до норми. Це хороший, якщо не сказати відмінний, показник в плані зачаття ребенка.Правда, шансів стати батьком в цьому віці менше, сперматозоїди вже не такі рухливі і життєздатною, але твердження, що у таких батьків з'являються діти з патологіями, є, на думку медиків, міфом, не більше. Тобто така ймовірність не виключена, але з віком чоловіки вона пов'язана мало.
2
І все ж деякі вчені схильні вважати, що «внесок» літніх батьків у здоров'ї дитини несе в собі ризики. Так, в науковому середовищі, що вивчає це питання, прийнято вважати, що чоловіки, переступили півстолітній рубіж, на 15-20% частіше передають своєму потомству аутосомно-домінантні хвороби, це пов'язано з неправильним поділом клітин. У числі таких захворювань: нейрофіброматоз (зміни в нервовій системі і мутації на шкірі), синдром Апера (аномалії черепа та кистей), карликовість (ахондроплазия), а також аутизм, шизофренія, епілепсія, пухлини та вроджений порок сердца.Несмотря на існування ризиків, практика показує, що літні батьки в наш час не рідкість і що у них ростуть здорові красиві, а часто і геніальні діти. Просто в цьому віці чоловік повинен міркувати розсудливо і, перш ніж заводити потомство, обов'язково пройти медико-генетичне консультування. Слід відверто поговорити з генетиком і вказати на всі вроджені вади розвитку за 3 останні покоління з метою визначення або виключення лікарем дефектного гена. А ще чоловікові слід здати спермограмму на предмет якості сперми.
3
Вік женщіниУви, у жінки після 36-40 років ризик народити неповноцінну дитину зростає. Найбільш поширена генетична патологія - синдром Дауна. Над розгадкою механізму цього явища б'ється не одне покоління генетиків, але дати однозначну відповідь поки ніхто не може. Тим часом, факт залишається фактом: у жінок молодше 35 років кожен 400-й народжується синдромом Дауна, у 40-річних мам з цим захворюванням з'являється на світ кожен 109 малюк, у жінок старше 45 років синдром Дауна спостерігається у кожного 32-го дитини. Жінка після 35 років також ризикує народити - інсулінозалежного дитини (діабет I типу). У 35 років ризик підвищується на 20-25%, а потім збільшується з кожною п'ятирічкою. Так, для жінки після 45 років ризик народити дитину, у якого до 18-20 років з'явиться діабет, підвищується в 3 рази.
4
В умовах поганого стану екосфери, в результаті неправильного або незбалансованого харчування, а також шкідливих звичок і малорухливого способу життя здоров'я багатьох жінок старше 40 років не можна назвати відмінним. Нерідко до цього віку накопичений великий букет захворювань. Безумовно, це теж може вплинути на здоров'я майбутньої дитини. Сумна статистика ... Проте сучасні засоби пренатальної діагностики та новітні досягнення медицини у сфері ведення вагітності дозволяють істотно підняти вікову планку жінок, які виношують і народжують здорових діточок.
Зверніть увагу
При всій лякаючою статистикою зрілі роки батьків мають безсумнівні переваги. «Пізні» тата і мами більш мудрі, спокійні, вони вміють приймати виважені рішення, готові більше часу приділяти своїй дитині, адже він для них чи довгоочікувана радість, або ненавмисне щастя. До того ж «зрілі» мами більш схильні до грудного вигодовування, ніж юні, таким чином, їх діти отримують все необхідне для нормального розвитку і згодом краще вчаться в школі.
Єдиної думки лікарів з приводу здоров'я новонароджених дітей, залежного від віку батьків, не існує. Однак, є думка, що занадто юний або занадто зрілий вік батьків може негативно позначитися на здоров'ї новонародженого малюка.
Інструкція
1
Якщо вагітність настала у жінки до 18 років, необхідно негайно стати на облік в жіночу консультацію і пройти весь спектр медичного обстеження. У дуже юному віці організм недостатньо підготовлений до виношування дитини, але плюсом є те, що немає хронічних захворювань, придбаних з роками, тому найчастіше на світ з'являється абсолютно здоровий малюк без будь-яких відхилень або патологій.
2
Занадто зрілий вік може негативно позначитися на здоров'ї малюка. З віком з'являється не тільки «букет» хронічних хвороб, але шкідливі звички, негативний вплив поганої екології, неправильне харчування і нездоровий спосіб життя можуть дуже негативно позначитися на здоров'ї новонародженого.
3
При плануванні вагітності після 30 років пройдіть повне медичне обстеження. Якщо ви страждаєте серйозними захворюваннями, то від народження малюка краще відмовитися.
4
Хоча абсолютно здорова мати і батько можуть привести на світ здорове потомство як в 30-40 років, так і в більш старшому віці. Якщо батьки вели здоровий спосіб життя, не захоплювалися шкідливими звичками, не мають хронічних захворювань, то на світ можуть з'явитися абсолютно здорові діти без будь-яких відхилень у фізичному і розумовому розвитку.
5
Однак далеко не всі у віці старше 30-35 років можуть похвалитися абсолютним здоров'ям. До того ж репродуктивна функція підпорядковується законам природи. Тому з віком ризик народження дітей з відхиленнями зростає. Якщо жінка планує вагітність у віці 35 років, то ризик патології плода вище в 3 рази в порівнянні з популяцією. У жінок старше 40 років ризик відхилень дитини у фізичному чи розумовому розвитку збільшується до 4-5%.
6
Фетопланцентарная недостатність виникає в 60% як у дуже юних мам, так і у дуже зрілих. Хромосомні патології плода безпосередньо залежать від віку батьків, чим старше вік матері і батька, тим вище ризик розвитку хромосомних відхилень у плоду. Пов'язано це з природним процесом старіння статевих клітин та їх мутацією з віком. Це абсолютно не означає, що кожна жінка або чоловік у віці матимуть дані проблеми, тому, незалежно від віку, дитина може народитися абсолютно здоровим.