Як визначити симптоми грипу.

Своєчасна діагностика грипу дозволяє вжити заходів і запобігти можливі ускладнення, які можуть призвести до тяжких наслідків. Щоб діагностувати грип, необхідно знати його основні симптоми і вміти їх відрізняти від ознак інших захворювань.
Інструкція
1
Не пропустіть початок хвороби. Грип має специфічне початок - різке нездужання, наростання температури протягом декількох годин без супутніх проявів у вигляді нежитю, кашлю і т.д. Якщо у вас раптово піднялася температура, і різко погіршився загальний стан, то, можливо, це перший симптом грипу.
2
Ви можете відчути характерні симптоми інтоксикації. Під час грипу «ломить» все тіло, болять суглоби і м'язи, людину мучить сильний головний біль, дратує яскраве світло. Стрімко наростаюча температура проявляється у вигляді ознобу або сильного потовиділення.
3
Зверніть увагу на стан слизової оболонки очей. При грипі очі червоні, повіки набряклі і тканини гіперемійовані. Очі можуть сильно сльозитися і хворіти.
4
Відзначте колір шкіри обличчя і тіла. При грипі зазвичай червоніє обличчя, а інші шкірні покриви залишаються блідими. В особливо важких випадках на шкірі з'являються точкові крововиливи - це дуже тривожний симптом.
5
Подивіться горло. При звичайних ГРВІ воно виглядає червоним, і ви відчуваєте почуття першіння, дряпання, вам боляче ковтати. При грипі рідко спостерігаються подібні симптоми, проте горло може бути червоним, а задня стінка глотки і м'яке піднебіння можуть бути запалені.
6
На другий чи третій день захворювання проявляється кашель, який супроводжується хворобливими відчуттями в трахеї, болісними нападами, під час яких ви довго не можете прокашлятися. Кашель швидко стає вологим.
7
Виміряйте температуру тіла. Якщо в перший же день температура тіла піднялася до 38оС і вище, то це може бути початком грипу. При застуді температура тіла підвищується не так стрімко і не є основним або першою ознакою захворювання.
8
Ви втрачаєте апетит. Під час грипу абсолютно не хочеться їсти, хоча ніяких розладів шлунку або болю в животі не спостерігається (тільки якщо це не кишкова форма захворювання). Відсутність апетиту супроводжується затримкою стільця.
9
Нежить може початися на другий чи третій день. Закладеність носа супроводжується рясним слизово-гнійним відділенням мокротиння, причому фаза рідкого відділення проходить швидко і практично непомітно.