Як зробити механічну руку.

В останні роки досить широкого поширення набула аніматроніка - метод «оживлення» об'єктів, широко застосовуваний при проведенні різного роду рекламних акцій. Як же зробити механічну руку, яку можна використовувати в різних проектах аніматроніки?
Вам знадобиться
  • - гофрована пластикова трубка;
  • - изолента;
  • - нейлонова мотузка;
  • - папір;
  • - маркер;
  • - коробка від компакт-диска;
  • - клей;
  • - канцелярський ніж;
  • - поролон.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу, покладіть на нього свою руку і акуратно обведіть за допомогою олівця або маркера. Це - шаблон механічної руки. Позначте місця шарнірів на кожному пальці шаблону.
2
Візьміть гофровану пластикову трубу. Такі трубки використовуються електромонтерами для прокладки проводів. Відміряйте відстань від кожного з пальців шаблону до зап'ястя. Наріжте трубку на п'ять відрізків відповідного розміру за допомогою канцелярського ножа.
3
Прикладіть відрізки до шаблону і відзначте на них розташування всіх шарнірів, звіряючись зі зробленими раніше мітками. Зробіть V-подібні надрізи в намічених місцях.
4
Простягніть нейлоновий шнур в кожен з п'яти відрізків трубки. Зауважте вузли у верхній частині «пальців», зафіксувавши мотузку. Залиште довгі кінці з іншого боку. Закріпіть їх за допомогою ізоляційної стрічки. Обрізати зайву частину шнура можна буде пізніше.
5
Ретельно заміряйте ширину долоні шаблону. Замір слід виробляти трохи нижче костяшек-шарнірів. Відріжте від коробки для компакт-диска смужку пластмаси необхідного розміру. З'єднайте «пальці» механічної руки, наклеївши їх на пластмасову основу. Переконайтеся в тому, що вони з'єднані в правильному порядку.
6
Видаліть изоленту, закрепляющую кінці нейлонового шнура. Обмотайте кілька разів «долоню» механічної руки скотчем.
7
Приклейте в підставу «долоні» «великий палець» і додатково зафіксуйте його за допомогою ізоляційної стрічки.
8
Зробіть «зап'ясті». Для цього необхідно взяти трубку потрібного розміру і протягнути в неї вільні кінці мотузки. Для виготовлення «зап'ястя» рекомендується використовувати жорстку трубку. Зміцніть з'єднання «долоні» і трубки, наклеївши на «зап'ясті» шматок пластмаси.
9
Приклейте поролон до кінчиків «пальців» і «долоні» моделі. Механічна рука готова.
Зверніть увагу
Для управління моделлю рекомендується використовувати сервоприводи, з'єднавши їх з кінцями нейлонового шнура.
Корисна порада
Для того щоб механічна рука виглядала більш ефектно, рекомендується надіти на неї тонку м'яку рукавичку.