Як відкрити чайну крамницю. Як відкрити магазину кави.

Чай - напій не тільки корисний і смачний, але і модний. Все більше людей відмовляються від кави на користь улуна, пуеру та інших делікатесних сортів чаю. Їх дарують на свята, привозять з далеких поїздок. Крім того, чай - це відмінна ідея для бізнесу. Відкривши невеликий відділ чи магазинчик, ви зможете непогано заробляти, а, можливо, і розвинути власну мережу.
Інструкція
1
Виберіть приміщення для майбутнього магазину. Ви можете відкрити крамницю стріт-формату або обмежитися відділом в торговому центрі або супермаркеті. Другий варіант простіше - вам знадобитися зовсім невелика площа, до того ж в хорошому торговому центрі великий потік потенційних покупців. Якщо ви зважилися на відкриття окремо розташованої магазину, правильно виберіть місце. Бажано, щоб ваша лавка розташовувалася на жвавій пішохідній вулиці.
2
Сформуйте асортимент. Ви можете зосередитися на китайських чаях - у них достатньо поціновувачів. Однак набагато більш вигідний змішаний формат, коли в одній крамниці продають і рідкісний пуер і європейські суміші з натуральними добавками. Головний принцип спеціалізованого чайного магазину - широкий асортимент і сорти, які не купити в звичайних супермаркетах.
3
Виберіть постачальників. Ви можете працювати безпосередньо з виробниками, однак починати простіше з співпраці зі спеціалізованими компаніями, орієнтованими на магазини, подібні до вашого. Вони пропонують хороший асортимент чаю, супутні товари, а при необхідності можуть дати професійні консультації і навіть організувати навчання персоналу.
4
Для початку можна обмежитися 50 сортами чаю та чайних сумішей. Закупити найпопулярніші сорти. Орієнтуйтеся на клієнтів з різними доходами і смаковими уподобаннями. Не відмовляйтеся від чаю в пакетиках - чимало покупців віддають перевагу саме його. Обов'язково включіть в асортимент супутні товари: цукерки, шоколадки, марципани, великий асортимент цукру. Непогано організувати продаж відповідного посуду. Попитом користуються і недорогі подарункові набори, особливо перед святами. Ви можете формувати їх самостійно.
5
Продумайте дизайн свого магазину. Постарайтеся наблизити його до формату продуктового бутіка - ніяких пластикових панелей і блискучого металу. Стіни можна обклеїти шпалерами або оформити декоративною штукатуркою. Купіть дерев'яні стелажі для чаю, оформите у відповідному стилі прилавок. Не забудьте про приємні дрібниці. Красиві годинник, постери «під старовину», книги про чай, кумедні артефакти начебто декоративних чайників і вантажних самоварів - все це додасть вашій лавці неповторний шарм.
6
Продумайте способи залучення й утримання покупців. Ваше завдання - зібрати у себе всіх поціновувачів чаю. Запропонуйте їм щось цікаве - щотижневі дегустації новинок, бонуси постійним покупцям, подарункові та дисконтні карти. Зробіть зі своєї лавки не просто торговельну точку, але клуб для справжніх цінителів чаю.