Як знайти меншу сторону трапеції.

Меншим підставою трапеції є одна з її паралельних сторін, що має мінімальну довжину. Розрахувати цю величину можна кількома способами, використовуючи ті чи інші дані.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Якщо відомі дві довжини - великого підстави трапеції і середньої лінії - використовуйте для розрахунку найменшого підстави властивість трапеції. Згідно з ним, середня лінія трапеції тотожна полусумме підстав. В цьому випадку найменше підставу дорівнюватиме різниці подвоєною довжини середньої лінії і довжини великого підстави даної фігури.
2
Якщо відомі такі параметри трапеції, як площа, висота, довжина великого підстави, то розрахунок найменшого підстави даної фігури ведіть на основі формули площі трапеції. В цьому випадку кінцевий результат отримаєте шляхом вирахування з різниці приватного подвоєною площі і висоти такого параметра, як довжина великого підстави трапеції.
3
Довжину найменшою бокової сторони в прямокутної трапеції вираховуйте за іншою методикою. Цей параметр буде дорівнює добутку довжини другої бічної сторони і синуса гострого кута, прилеглого до неї. У тих же випадках, коли величина кута невідома, найменшу бічну сторону прирівнюйте до висоті трапеції і вираховуйте по теоремі Піфагора. Найменшу бічну сторону в прямокутної трапеції знаходите за допомогою теореми косинусів: с? = A? + B? -2ab * Cos ?; де а, b, с представляють собою сторони трикутника; ? є кутом між сторонами а і b.
Зверніть увагу
Щоб не помилитися в обчисленнях, значення синусів і косинусів беріть з тригонометричних таблиць.
Корисна порада
Якщо трапеція є остроугольной фігурою, то її найменше підставу вираховуйте шляхом вирахування з різниці довжини великого підстави такої величини, як добуток висоти на суму котангенсів кутів при великому основаніі.Для тупоугольного фігури мале підставу вираховуйте шляхом вирахування з різниці довжини великого підстави такої величини, як добуток висоти на суму різницю котангенсів гострого і тупого кутів при великому підставі.