Як дізнатися симптоми депресії.

Зустрічаються люди, які майже весь час перебувають в похмурому настрої, без кінця скаржачись на тяготи життя, з тугою і апатією дивлячись на навколишній світ. Багато хто називає такі стани депресією. Але чи так це, і які симптоми цього захворювання?
Інструкція
1
Ознаками депресії можуть бути: Зміни в настрої. Виникає стан пригніченості, туги, тривоги або надзвичайного напруження, що триває протягом декількох днів і більше.
2
Втрата працездатності. Людина відкладає «на потім» важливі справи, перестає складати плани, не бажає вникати в ділові проблеми і в зміст важливих розмов.
3
Підвищена стомлюваність. Постійне відчуття втоми, і навіть після відпочинку стан не поліпшується.
4
Нездатність зосередитися. Людина не може сконцентруватися, особливо тоді, коли є якісь сторонні відволікаючі моменти. Читаючи книгу, він повинен перечитувати текст по нескольку раз, т.к. його думки витають невідомо де.
5
Втрата впевненості у своїх силах. Раніше рішучі і компетентні в своїй справі люди раптом починають сумніватися, насилу приймають рішення.
6
Песимізм: розмовляючи про своє минуле життя, людина піддає критиці всі свої вчинки та рішення, картає себе за нікчемність або за недостатню увагу до своїх родичів і близьким людям. Чи відчуває нездатність на перспективну роботу, і майбутнє бачиться в похмурому світлі.
7
Суїцидальні думки. Ви повинні насторожитися, якщо почуєте, що ваш співрозмовник каже про безглуздість свого існування і міркує про те, що чи не простіше позбутися всіх проблем, пішовши з життя. Можливо, він ніколи не зважиться на такий крок, але депресія наявності.
8
Неспокійний сон. Проявлятися це може по-різному: хтось протягом ночі кілька разів прокидається, хтось - встає ні світ ні зоря або, навпаки, не знаходить в собі сил піднятися. Але кожен з таких людей однаково не відчуває себе відпочилим.
9
Втрата апетиту. Людина, що переживає депресію, може почати відчувати справжню відразу до їжі. Водночас, окремі люди в подібному стан посилено «заїдають» свої неприємності і швидко повніють.
Корисна порада
Кожен з цих симптомів окремо (крім суїцидальних думок) не обов'язково відповідає депресії. Кілька же ознак в сукупності вже повинні змусити вас задуматися. Для того щоб розпізнати депресію, ви можете скористатися також одним з безлічі психологічних тестів, розроблених фахівцями. Але врахуйте: навіть лікар не завжди може точно визначити, депресія чи це так.
Сучасна психологія стверджує, що існує не один, а кілька типів депресій, які розрізняються не тільки за походженням, а й за силою прояву. Найбільш легкі форми не вимагають звернення до психоаналітика і з ними можна легко справитися самостійно, але тільки в тому випадку, якщо вчасно побачити симптоми насувається розлади і вжити відповідні дії.
Інструкція
1
Найбільш поширеними симптомами депресії є: Повна відсутність або зниження апетиту. В деяких випадках цей симптом може також викликатися порушеннями функціонування травної системи або підвищенням температури, але напевно кожній людині знайомий стан, коли через поганого настрою шматок в горло не лізе і здається, що нічого не хочеться.
2
Різні розлади сну. Це може бути безсоння, раннє пробудження, після якого залишається відчуття повної відсутності відпочинку, кошмарні сновидіння, що турбують протягом усього періоду сну і приходять щоночі. Будь нічний кошмар, навіть якщо він з'являється единократно, свідчить про те, що свідомість людини перевантажено інформацією та емоціями і не в силах «переробити» такі обсяги.
3
Втрата інтересу до навколишнього світу, відсутність здатності радіти. Такий стан не властиво людині тривалий час, найчастіше воно проходить через кілька годин після появи, але під час депресії ця ознака є постійним і лише поглиблюється.
4
Постійне почуття втоми і тривоги. Стабільну напругу сильно вимотує психіку, і з часом починає здаватися, що зовсім вже немає ніяких сил, а з почуттів залишилася одна тривога. Якщо втома не проходить після повноцінного відпочинку - це серйозний привід звернутися до фахівця, який напевно зможе допомогти зняти нервову напругу з мінімальними втратами.
5
Повна відсутність бажання якогось виду активності. Почуття втоми незмінно веде за собою апатію, яка тільки посилює важкий стан людини і не дає йому скинути з себе важкі окови депресії.
6
Наявність почуття безпорадності і думки про власну непотрібність. Дуже важливо не пропустити цей період, так як, прийшовши до нього, хворі швидко розчаровуються в житті і переходять до наступного ознакою.
7
Думки про власної нікчемності і помисли про суїцид. Близькі люди в цей час повинні максимально контролювати поведінку хворого, а будь-які підозрілі репліки повинні фіксуватися.
Корисна порада
Тільки своєчасне визначення симптомів депресії допоможе легко вийти з цього стану без звернення до фахівців і з мінімальним погіршенням якості життя за короткий проміжок часу.