Як створити дизайн дитячої книги.

Виготовлення дитячої книги своїми руками - незабутній досвід і для батьків, і для малюків. У процесі доведеться спробувати зверстати текст, зробити палітурка, намалювати ілюстрації. Всі ці етапи в кінцевому підсумку вирішують одну задачу - створення дизайну книги. Щоб результат вас не розчарував, дотримуйтесь послідовність дій і орієнтуйтеся на "характер" твору, який ви видаєте.
Інструкція
1
Оберіть папір, орієнтуючись на вік дитини і техніку, в якій ви плануєте робити ілюстрації. Якщо малюк ще не навчився дуже акуратно поводитися з книгами, любить їх гортати, роздивляючись, мацати кожну сторінку - беріть щільний матеріал. Наприклад, папір для пастелі або картон. Важливо, щоб поверхня була шорсткою, а не глянсовою. Ви можете вибрати будь-який колір основи, на якому буде добре помітний текст. Підберіть формат майбутньої книги. Не обов'язково робити її традиційно прямокутної. Можна надати листам квадратну або будь-яку іншу форму.
2
Визначте спосіб нанесення тексту на сторінки. Надрукуйте його за допомогою принтера або напишіть від руки. Залежно від цього вибору визначте послідовність виготовлення. У першому випадку потрібно буде спочатку нанести текст, а потім зробити палітурка, у другому - навпаки.
3
Один з етапів оформлення книги - дизайн самого тексту. У цьому процесі важливо враховувати основні правила типографіки (їх можна знайти в інтернеті). Виберіть гарнітуру і розмір шрифту, якщо верстаєте книгу в комп'ютері. Не захоплюйтеся незвичайним накресленням літер - вони складно сприймаються, особливо дитиною. Враховуйте потреби читача і при визначенні розміру шрифту - він не повинен бути дрібним, навіть якщо формат книжки буде невеликою. Мінімальний допустимий кегль - 12.
4
Якщо ви вирішили наносити текст від руки, не обмежуйтеся акуратними друкованими літерами. Погортайте допомоги по каліграфії та старі збірники казок. Звичайно, з першого разу не вдасться відтворити шрифт за всіма канонами, але стилізувати написання у вас напевно вийде. Додатково прикрасьте книгу промальованими буквицями - декоративної першою буквою на початку кожної глави або твору.
5
Доповніть дизайн розділовими лінійками і номерами сторінок. Виріжте їх у вигляді трафарету або штампа. За допомогою лінійки і олівця розмітьте місця для нанесення смужок по краях сторінки, між частинами твору. Попросіть дитину проставити їх самостійно
6
Зробіть ілюстрації для книги. Разом з малюком придумайте, які моменти твору буде цікаво намалювати. Дізнайтеся, яким він представляє головного героя. Попросіть намалювати його на чернетці. Удоскональте картинку, якщо це потрібно - змініть стиль промальовування, доповніть композицію іншими дійовими особами, покажіть місце дії, задній план. Запропонуйте дитині розфарбувати гуашшю малюнок, перенесений з чернетки на сторінки книги. Також він цілком зможе спробувати себе в якості оформлювача, якщо фрагменти малюнка потрібно буде вирізати з кольорового паперу і наклеїти або перевести за допомогою трафарету. Для наклеювання можна взяти шматочки тканини, вирізки з журналів і підручників - тоді ви зможете сказати, що оформили книгу в техніці колажу.
7
В останню чергу займіться дизайном форзаців книги. Використовуйте той же стиль, що і на ілюстраціях. Щоб не перевантажувати ці сторінки, заповніть їх абстрактним візерунком, складеним з предметів, які згадуються у змісті.
8
За таким же принципом оформите обкладинку. Напишіть назву твору, копіюючи шрифт, яким набрано текст. Його можна нанести фарбами або вирізати з паперу. Щоб книга краще збереглася, зробіть суперобкладинку. Для дитячого видання підійде тканинна, приємна на дотик. Скроїти її за розміром книги з урахуванням ширини корінця і додайте кишені, в які будуть вставлятися форзаци. Прикрасьте обкладинку нашитими об'ємними аплікаціями з зображенням героїв книги.