Як вести щоденник спостережень.

Щоденник спостережень - відмінний спосіб фіксації думок і часу. Більшість цікавих висловлювань, яскравих емоцій, несподіваних подій поступово забуваються. Щоденник дозволить не упустити жодної деталі, з яких зрештою складається наше життя.
Інструкція
1
Оберіть сферу для спостережень. Це може бути будь-яка сторона життя - від професійної до особистої. Можна спостерігати й за ринком цінних акцій, і за зміною власного настрою залежно від зовнішніх подразників.
2
Визначте мета всієї цієї затії - фіксація часу для себе, пошук цікавих дрібниць в повсякденності, виведення певних тенденцій і закономірностей і т.д.
3
Щоб виконувати мета ведення спостережень і не розтрачувати сили і час на збір зайвої інформації, вирішите, з якою періодичністю ви будете вести щоденник. Це також залежить і від обраної сфери. Наприклад, якщо ви хочете зафіксувати свій емоційний стан, щоб зрозуміти, як воно змінюється і залежно від чого, варто вказувати кожен стрибок настрою, який може статися в будь-який час. У разі спостережень за погодою щоденник буде більш впорядкованим - знімайте показання приладів, потрібно описувати вид опадів, напрямок вітру, хмарність в один і той же час щодня. Якщо ви хочете зафіксувати кліматичну картину сезону, достатньо буде записів раз в 1-3 дня. Для щоденника, розрахованого на тиждень, варто збільшити частоту записів до 3 в день.
4
Виберіть форму щоденника для спостережень. Якщо ви переслідуєте наукові або професійні цілі, краще віддати перевагу електронний варіант. Заведіть файл, створіть в ньому таблицю, розраховану на весь період спостережень, озаглавьте всі стовпці - вам залишиться лише вносити дані, а потім їх систематизувати. Для щоденників в більш вільній формі можна скористатися файлом без таблиць або завести журнал спостережень в інтернеті. Ви можете зробити його закритим або, якщо вважаєте його цікавим не тільки для вас, відкрити доступ до перегляду інформації і можливість коментування.
5
Любителі матеріальних носіїв інформації також можуть зробити вибір залежно від цілей. Для шкільних спостережень за навколишнім світом випускаються спеціальні щоденники, які продаються в магазинах з підручниками. Для записів особистого характеру ви можете завести окремий зошит або створити скрап-альбом, записи в якому можна доповнювати малюнками і фотографіями, які зроблять ваші спостереження більш живими і цікавими.