Як зробити настінну вішалку. вішалка стійка для одягу своїми руками.

Настінна вішалка - неодмінний атрибут передпокою, лазні, дачі. Її можна зробити своїми руками - вийде набагато дешевше і якісніше. До того ж, процес виготовлення вішалки досить простий, для цього не потрібно бути професійним столяром.
Вам знадобиться
  • - соснова або будь-яка суха дошка;
  • - кілька саморізів;
  • - столярний клей;
  • - гачки.
Інструкція
1
Для початку виготовте шаблон. Він знадобиться, якщо ви захочете зробити кілька однакових вішалок на продаж або в подарунок своїм рідним і друзям. Вішалку можна зробити на 2, 3, 4 і більше гачків. Форма підстави настінної вішалки може бути найрізноманітнішою, так само як і варіанти гачків. Шаблон можна зробити з фанери або дощечки. Відразу розмітьте і просвердлите в ньому отвори для гачків і для саморізів, необхідних для кріплення вішалки до стіни.
2
Після виготовлення шаблону Напиляєте заготовки для підстави вішалок. Для вішалки на чотири гачки розмір заготовки буде становити приблизно 450х80 мм при товщині 20 мм. Потім прикрутіть шаблон до заготівлі і приступайте до фрезеруванні обкатний фрезою. Якщо фрези немає, просто обробіть краю будь-яким доступним способом, наприклад, наждачним папером. Не забудьте через отвори в шаблоні намітити майбутні отвори в заготівлі. При бажанні краю заготовки вішалки можна закруглити.
3
Далі переходите до виготовлення гачків. Для цієї мети підійдуть березові живці для швабр або лопат. Можна використовувати і готові металеві гачки, які кріпляться до основи вішалки з допомогою саморізів. Якщо ви вирішили виготовити дерев'яні гачки, то розпиляєте держак на брусочки, кількість яких буде дорівнює числу майбутніх гачків. За допомогою фрези зробіть акуратні напівкруглі канавки. Можна як відрізу використовувати торцювальні пилку, тільки не забудьте поставити обмежувач, щоб всі гачки вийшли рівної довжини.
4
Обточити краю зрізу отриманої заготовки на шліфувальної машині або вручну наждачним папером. Для заснування вішалки 450х80 мм буде потрібно чотири гачка довжиною близько 50 мм кожен. Після виготовлення потрібної кількості гачків з внутрішньої сторони торця висвердлите отвори діаметром 3 мм для того, щоб при укрученні самореза гачок не лопнув.
5
Після висвердлювання отворів в гачках і в основі вішалки переходите до складання вироби. Торець гачка, на якому висвердлите отвір, змастіть трохи столярним клеєм, а потім притягну гачок до основи вішалки саморезом. Так можна виготовити настінну вішалку будь-якого розміру і форми з будь-якою кількістю гачків.