Як вибрати килимок для занять йогою.

Від якості килимка, його розміру і фактури залежить ефективність тренування - багато з поз вимагають надійної фіксації, тому звичайні підстилки і ковролін не годяться. З усієї маси килимків, представлених в спеціалізованих магазинах, потрібно вибрати ідеальну модель для своїх цілей.
Інструкція
1
Вибирайте матеріал. Килимки для йоги можуть бути виготовлені з натурального каучуку або декількох видів пластика. Каучуковий килимок вважається екологічно чистим, він відмінно приклеюється до поверхні підлоги, і не буде ковзати під час занять, його можна легко випрати, а сам матеріал приємний на дотик. Його основні недоліки - велика вага і висока вартість.
2
Килимки з пластику легкі, міцні, трохи менш липкі, але від цього не менш функціональні. Бавовняні килимки використовуються для занять певними видами йоги і добре вбирають вологу.
3
Вибір матеріалу залежить і від того, де ви збираєтеся займатися - на вулиці або в приміщенні. Для тренувань на свіжому повітрі краще придбати каремат - килимок із синтетичної піни, який не дає теплу тіла йти і не пропускає холод землі.
4
Визначте необхідну довжину килимка. Все залежить від вашого зростання і виду йоги, який ви практикуєте. Оптимальним вважається розмір в 185 см. Якщо ваш зріст становить від 180 см і вище, то вибирайте моделі довжиною до 220 см. Загальне правило при виборі довжини килимка - 2/3 вашого тіла повинні уміщатися на ньому.
5
Підберіть ширину килимка. Стандартна становить 60 см, але якщо ваша комплекція вимагає більшої ширини, то вибирайте мати з 80-сантиметровою шириною.
6
Мінімальна товщина килимка для йоги - 3 мм, максимальна - 6 мм. Оптимально використовувати 4-5-міліметровий килимок, який буде охороняти тіло від переохолодження при виконанні вправ лежачи на підлозі. Якщо вам необхідно відчувати своє тіло, то вибирайте килимок з мінімальною товщиною, яка не заважатиме вам своєю м'якістю.
7
Вибирайте продукцію відомих виробників. Найякісніші килимки для йоги виготовляють в США, Японії та Німеччини. Якщо ви купуєте килимок відомого виробника спортивних товарів, то купуйте його тільки в спеціалізованому магазині, щоб уникнути підробок.
8
Уточніть, чи є килимок армованим. При заняттях важливо, щоб килимок не розтягувався, тому цікавтеся у продавця, чи має він всередині каркасну сітку.