Як діагностувати захворювання кишечника.

Захворювання кишечника в даний час є досить поширеною патологією, до виникнення якої привертають спадкові чинники, особливості режиму харчування, звичка до зниження рухової активності. Але основним провокуючим фактором стає вживання в їжу рафінованих продуктів, які додатково містять великі кількості консервантів, а також патогенні мікроорганізми, що інфікують шлунково-кишковий тракт людини.
Інструкція
1
Для виявлення хвороб кишечника велику роль відіграє уважний розмова хворого з лікарем. Під час бесіди пацієнт може розповісти про своїх скаргах, давності їх появи і розвитку симптомів, черговості їх появи.
2
Важливе значення мають дані про особливості травлення у хворого - наявності метеоризму, схильності до проносів або запорів, частій зміні цих станів.
3
У деяких випадках хвороби кишечника можна запідозрити під час об'єктивного обстеження пацієнта - можлива зміна кольору шкіри та слизових оболонок (блідість, жовтушність, поява синюватих прожилок на шкірі).
4
При деяких захворюваннях тонкого і товстого кишечника можлива поява ознак запалення суглобів (артриту), ураження очей (увеїт - запалення судинної оболонки ока).
5
Проводиться детальне лабораторне обстеження пацієнта - виконуються клінічні аналізи крові та сечі, аналіз калу на перевариваемость харчових волокон. У деяких випадках призначається дуоденальне зондування з наступним лабораторним дослідженням отриманого вмісту дванадцятипалої кишки (у тому числі з дослідженням на носійство паразитарних мікроорганізмів - лямблій, двуустки, інших паразитів).
6
Величезне значення для точного встановлення діагнозу мають біохімічні дослідження - загальний білок крові та його фракції, ліпідний профіль крові з докладним дослідженням всіх фракцій, дослідження вуглеводного обміну.
7
У деяких випадках проводиться імунологічне дослідження крові, що дозволяє визначити наявність антитіл до клітин різних відділів кишечника, а також до паразитів і мікроорганізмів - збудників найпоширеніших захворювань кишечника.
8
З інструментальних методів дослідження призначається езофагогастродуоденоскопія, що дозволяє досліджувати стравохід, шлунок і верхній відділ тонкого кишечника - дванадцятипалу кишку. Для дослідження товстого кишечника призначають ректороманоскопию і колоноскопію. У деяких випадках виявити вогнище захворювання дозволяє рентгенологічне дослідження - рентгеноскопія і рентгенографія після контрастування суспензією сульфату барію: при введенні через рот або через клізму.
9
Для оцінки стану суміжних органів - печінки, селезінки - проводиться ультразвукове дослідження органів черевної порожнини.