Як лікувати вивих ліктьового суглоба.

Вивихи ліктьових суглобів є найпоширенішими травмами верхніх кінцівок, що виникають внаслідок сильного падіння на руку, удару або інших механічних травм. При вивиху руки в ліктьовому суглобі потрібно відразу ж звернутися до лікаря, оскільки за відсутності відповідного лікування можливе порушення кровотоку до тканин всієї кінцівки.
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити - це пройти рентгенологічне дослідження, воно покаже, наскільки пошкоджений суглоб і не зачеплені нервові закінчення і м'язи.
2
Лікар зобов'язаний оглянути руку і, якщо це можливо, вправити суглоб. Існує дві форми вивиху - передня і задня. Під час заднього вивиху ліктьового суглоба рука хворого зігнута під кутом 45 градусів. Травма характеризується помірним рівнем деформації і рівномірної набряком кінцівки. Передні вивихи зустрічаються досить рідко. При такого роду травмі ліктьовий суглоб повністю розігнуть. Від форми вивиху залежить спосіб, який лікар використовує для вправляння суглоба.
3
Задній вивих вправляють методом згинання, під час якого суглоб спочатку розтягують, а потім згинають. Вправити ліктьовий суглоб можна і методом «перезагібанія», під час якого травмований суглоб згинають ще більше. Вправлення переднього ліктьового вивиху проводиться під час максимального згинання в суглобі і одночасним зсувом його назад.
4
У більшості випадків вправлення ліктьового суглоба проходить дуже легко і практично безболісно. Процес супроводжується виразним клацанням, який означає, що все пройшло успішно. Далі суглоб потрібно зафіксувати за допомогою гіпсової шини, яку хворому потрібно носити від 5 до 7 днів. Після зняття гіпсу починається процес відновлення, який триває приблизно 5 тижнів. У цей час хворому показані спеціальні ванни, а також комплекс лікувальних вправ, який зможе повернути травмованому суглобу рухливість.
5
Вивих ліктьового суглоба іноді супроводжується ускладненнями. Наприклад, під час заднього вивиху можливі пошкодження плечової артерії, що призводить до порушення кровообігу. У деяких випадках можливий перелом вінцевого відростка кістки або ж пошкодження ліктьового нерва. У таких випадках лікування здійснюється тільки оперативним шляхом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SDRrX-cJK6g
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що якщо ви не звернулися до лікаря протягом двох тижнів після отримання травми, то відновити ліктьовий суглоб вже практично неможливо.