Йога будинку: Як організувати заняття.

Освоювати практику йоги краще під керівництвом тренера - тільки так ви зможете контролювати правильність поз і утримання їх протягом необхідного часу. Але якщо у вас немає можливості тренуватися в групі, можна спробувати займатися вдома.
Інструкція
1
Візьміть кілька пробних уроків. Зверніться до фахівця і пройдіть хоча б початковий курс навчання - так ви будете впевнені, що не завдасте своєму здоров'ю шкоду. Освоївши основні асани і зрозумівши суть практики, вирушайте додому, до самостійних тренувань.
2
Придбайте все необхідне. Підготуйте місце для занять - там повинно бути світло, свіжо і просторо. Обов'язково купите якісний килимок для йоги, адже від цього залежить якість виконання вправ і ефективність всіх тренувань. Одяг повинен бути зручним, добре розтягується і з натуральних матеріалів. Займатися ви будете босоніж, тому спеціальне взуття не знадобиться.
3
Оберіть зручний час. Для практики йоги дуже важливо, щоб заняття проходили в один і той же час кожен день, тому подумайте, коли б ви змогли займатися в будь-який день тижня (в будні і вихідні). Найзручніше вправлятися вранці, до сніданку. Але якщо ви ставитеся до початківців, то займатися вранці вам буде складно і втоми не уникнути. Тому перші пару місяців позаймайтеся після обіду або ввечері - тіло вже буде розігріте, і вам не потрібно буде зберігати працездатність у другій половині дня.
4
Займайтеся на голодний шлунок. Йога вимагає ясності думки і повного зосередження на своїх почуттях і емоціях - робити це з повним шлунком нереально. Якщо ви рясно поїли, то почекайте не менше 3-4 годин (за цей час їжа перетравиться, і організм не буде «відволікатися»). Якщо ви злегка перекусили, то буде достатньо і двогодинної перерви. Якщо ж ви просто випили склянку чаю чи соку, то через півгодини можете приступати до тренування. Після занять не приймайте їжу хоча б годину.
5
Розвивайте самодисципліну. Самостійні заняття не підходять людям, які не вимогливим до себе, тому вчіться самодисципліні - ставте мету і йдіть до неї, незважаючи ні на що. З часом регулярні тренування стануть звичкою, і вам не треба буде боротися з власними бажаннями - ви навчитеся розподіляти час більш грамотно. Завжди пам'ятайте, що заняття йогою дуже корисні для вашого здоров'я, вони допомагають вам справлятися з хворобами, долати труднощі, вчать терпінню і мудрості.