Як відремонтувати мікрохвильовку.

Будь-який користувач побутової техніки повинен для себе чітко усвідомити одне правило: щоб техніка не ламалася, їй потрібно догляд. Мікрохвильова піч - не виняток. Після кожного використання потрібно протирати камеру від залишків їжі і вологи, не допускати сильного забруднення, дотримуватися правил експлуатації, описаних у технічному паспорті.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
З'ясуйте причину поломки, перш ніж приступати до ремонту. Відкрийте дверцята мікрохвильової печі. Огляньте слюдяну прокладку. Вона знаходиться на бічній поверхні камери, прикриває собою хвилевід. Якщо цілісність слюдяною прокладки порушена і навіть видно сліди горів, то щоб відремонтувати мікрохвильовку, доведеться потрудитися.
2
Знайдіть штифти, якими слюдяная прокладка кріпиться до поверхні корпусу. Вийміть її з камери і акуратно очистіть. Слідкуйте за тим, щоб не пошкодити поверхню. Використовуйте м'яку ганчірочку або мочалку, а також трохи спирту. Потім протріть те місце корпусу, до якого безпосередньо кріпилася прокладка.
3
Якщо на корпусі видно сильні пошкодження, покрийте їх спеціальною термостійкої фарбою. Якщо прокладка тріснула, заклейте її суперклеєм або «Моментом». Якщо її пошкодження занадто серйозні, то для того, щоб полагодити мікрохвильовку, купите нову прокладку і встановіть на місце.
4
Перевірте запобіжник. Якщо після заміни прокладки і очищення корпусу мікрохвильова піч не почала працювати, то проблема може бути саме в ньому. Візьміть викрутку Philips, зніміть кришку корпусу. Під нею повинна бути електрична схема приладу.
5
Знайдіть плату мережевого фільтра. На ній має бути розташований мережевий запобіжник. Щоб полагодити мікрохвильову піч, замініть старий згорілий запобіжник, на справний новий. Поверніть всі частини мікрохвильовки на їх колишні місця. Після цього спробуйте включити мікрохвильовку.
6
Якщо вона включається, для перевірки її справності спробуйте нагріти в ній склянку води. Якщо це вдалося, можете використовувати мікрохвильовку за прямим призначенням. Запам'ятайте найважливіше правило: у жодному разі не розігрівайте в мікрохвильовій печі продукти в металевому посуді або в посуді, що містить металеві елементи або напилення.
Мікрохвильова піч стала звичайним побутовим приладом - і ставлення до неї стало відповідним. Люди не читають інструкції, відносяться до приладу халатно і не дотримуються рекомендацій виробника по догляду за піч ю. Багато хто забуває, що мікрохвильову піч необхідно ретельно протирати після приготування їжі, щоб прибрати жировий наліт та інші випаровування. А вже про миття камери печі часто мова взагалі не заходить. В результаті в корпусі може утворитися банальне замикання.
Інструкція
1
Визначте причину поломки. Відкрийте камеру печі і огляньте слюдяну прокладку, яка знаходиться на бічній стороні камери і закриває вихід хвилеводу. Якщо ви виявили, що цілісність прокладки порушена і має сліди горів, то причина, швидше за все, саме в ній.
2
Зніміть штифти, на яких кріпиться прокладка, вийміть її з мікрохвильової печі і акуратно очистіть її. Для цього вам знадобиться трохи спирту і м'яка ганчірочка. Очищайте прокладку акуратно, щоб не пошкодити її ще сильніше. Очистіть також ту область самої камери, де знаходилася прокладка. Якщо корпус має сильні пошкодження, покрийте його фарбою. Саму прокладку можна відремонтувати, заклеївши за допомогою «Моменту» пошкоджені ділянки шматочками слюди. Якщо пошкодження занадто серйозні, найкраще замінити прокладку новою. Після цього поставте прокладку на місце.
3
Якщо мікрохвильова піч і раніше не працює, значить перегорів запобіжник. Замінити його теж нескладно. Зніміть з допомогою хрестової викрутки всю кришку корпусу, під нею ви побачите електричну схему приладу. На платі мережевого фільтра буде розташовуватися мережевий запобіжник. Акуратно зніміть старий і так само акуратно поставте новий запобіжник, після чого щільно пригвинтите кришку корпусу.
4
Ретельно очистіть всю внутрішню поверхню камери і зазначити час нагрівання на мінімальний час. Якщо піч працює нормально, спробуйте нагріти склянку води. Тільки після такої відпрацювання можна розігрівати в печі продукти харчування і готувати.
Корисна порада
Пам'ятайте: в мікрохвильовій печі категорично заборонено розігрівати продукти в посуді або упаковці, в складі яких є метал.