Як розрахувати витрати палива.

Витрата палива автомобіля - одна з основних його характеристик, необхідна як приватним водіям щоб уникнути підвищених витрат на заправку бензобака, так і інженерам для розробки способів зниження цієї величини. Чим більше витрата палива, тим вище рівень токсичності двигуна, тим більше шкоди довкіллю, тому існують спеціальні норми витрати палива, встановлені Міністерством транспорту.
Інструкція
1
Витрата палива автомобілем - це обсяг бензину, витраченого при подоланні певної дистанції. У більшості країн, у тому числі і в Росії, вимірюється в літрах на 100 км пробігу. Чим нижче витрата палива, тим менше витрат йде на заправку автомобіля.
2
У країнах, де прийнято вимір пройденого шляху в милях (США, Великобританія), витрата палива вимірюється в кількості миль дороги, яку автомобіль долає на одному галоні палива (? 4,55 літра для Великобританії і? 3,79 літра для США). В цьому випадку, чим вище показник, тим менше витрати.
3
Автолюбителі виробляють власний завмер витрати палива наступним простим способом. Наливають повний бак, потім проїжджають певну кількість км (в ідеалі - 100), знову заливають бак до самого кінця і аналізують кількість залитого вдруге палива. Ця величина, поділена на протяжність шляху, і буде витратою палива.
4
Зазвичай в технічній документації автомобіля вказується витрата палива, який може сильно різнитися з реальними. Це відбувається через те, що умови, при яких проводяться заводські випробування, є ідеальними в порівнянні з фізичними дорогами.
5
З цієї причини проводяться кілька циклів вимірювань в різних умовах (міські, заміські або змішані), а також вводяться поправочні коефіцієнти, наприклад, при водінні по снігу, в ожеледь, у зливу, в спеку, по гірській місцевості, на дорогах з частими поворотами, при великих вантажах і пр.
6
Крім того, враховується категорія транспорту і його призначення, наприклад, легковий автомобіль, вантажний транспорт з урахуванням максимального завантаження, пасажирський транспорт в умовах повної завантаженості. Поправочні коефіцієнти, а також норми витрати палива зазначаються у відповідних законодавчих документах Міністерства транспорту.
7
Тим не менш, важко врахувати всі чинники, які змінюють величину витрати палива в ту чи іншу сторону. Це випадкові чинники, такі як: несправності двигуна різного ступеня, манера водіння конкретного водія, водійський стаж, якість шинного матеріалу і т.д.
Корисна порада
Існують спеціальні комп'ютери, які встановлюються в автомобілі і дозволяють розрахувати витрата палива. Однак по завіреннях автолюбителів, такі прилади нерідко помиляються.