Як перевірити датчик температури двигуна.

Датчик температури двигуна - це терморезистор, який змінює свій опір залежно від температури. Він дає інформацію електронного пристрою двигуна для управління живлення паливом і системами запалювання. А як його перевірити?
Інструкція
1
Несправність роботи датчика температури двигуна проявляється як відхилення опору від стандартного. Наприклад, при температурі двигуна 75 оС стандартне опір становить близько 290 Ом. Якщо при цьому датчик має опір на 100 Ом більше, то блок EFI «подумає», що двигун ще не до кінця прогрітий, і буде подавати в циліндри більшу кількість палива. А це - як правило, підвищені оберти двигуна.
2
Сам датчик перевіряється після зняття його з двигуна. Для цього зніміть корпус повітроочисника, злийте в ньому охолоджуючу рідину. Потім від'єднайте електричний роз'єм датчика і відкрутіть його з корпусу.
3
Опустіть двигун в ємність з водою і нагрівайте при температурі 90оС, вимкніть і залиште остигати каструлю. Паралельно з цим температуру контролюйте за допомогою спеціального приладу (термометра), а показання знімайте з омметра. Якщо показники приблизно складають 100-700 Ом, значить все в порядку, а якщо ні - замініть датчик. Також виміряйте опір датчика при інших значеннях температури, а саме - при температурі 10оС +/- 3оС - опорі становить 8,2-10,5 Ком; при 20 оС +/- 3оС - 2,3-2,7 Ком; а при 80оС +/- 3оС опір дорівнює 0,3-0,36 Ком. Якщо ці дані виходять за межі стандартів, то датчик вимагає заміни.
4
Перевірте датчик температури двигуна по опору на інші характеристики, описані в інструкції з експлуатації датчика. Ні в якому разі не перевіряйте ланцюг датчика безпосередньо на самому двигуні без відключення його від системи управління, оскільки в цьому випадку ризикуєте пошкодити блок електронного управління.
5
В основному, несправність роботи датчика температури двигуна явище досить рідкісне і спостерігається, як правило, на машинах, вік яких більше 12 років.
Покажчик температури працює від датчика. Як правило, датчики температури охолоджуючої рідини в автомобілі не вимагають ніякого обслуговування. Але найчастіше у автолюбителя закрадається сумнів у правильності його показань. А несправний датчик температури може стати причиною поломки двигуна, ремонт якого виллється в кругленьку суму. У цьому випадку перевірте правильність його свідчень.
Вам знадобиться
  • набір інструментів, тестер, гаряча вода, резистор на 100 Ом
Інструкція
1
Від'єднайте роз'єм датчика температури охолоджуючої рідини на двигуні, коли він вимкнений. Візьміть резистор на 100 Ом, і з'єднайте його з роз'ємом датчика температури. Після цього поворотом ключа включіть запалення. Якщо покажчик температури справний, стрілка на ньому повинна показати 90? С. При виконанні цих робіт двигун повинен бути холодним. Якщо ж стрілка на приладовій дошці нічого не показує, продзвоните проводку, провідну до покажчика температури. У тому випадку, якщо проводка ціла, а покажчик не працює, просто замініть цей пристрій - проблема в ньому.
2
У тому випадку, якщо покажчик працює нормально, підключіть роз'єми до датчика температури охолоджуючої рідини. Заведіть двигун, і дайте йому повністю прогрітися. Якщо покажчик температури нічого не показують, чи його свідчення не відповідають нормальній температурі двигуна - проблема в самому датчику, замініть його.
3
Є й інший спосіб перевірки покажчика температури. Від'єднайте на автомобілі мінусову клему акумулятора. Злийте з двигуна тосол, щоб при відкручування датчика він не пролився. Двигун при цьому не повинен бути гарячим. Посуньте захисний кембрік зі джгута, який підходить до датчика, і від'єднайте його від роз'єму, до якого він підключався.
4
Ключем акуратно звільніть затяжку датчика, а потім виверніть його з гнізда. Візьміть тестер, відрегулюйте його в режим роботи омметра. Приєднайте один контакт до висновку датчика, а другий до його корпусу. Тестер повинен показати опір 700-800 Ом при кімнатній температурі. При зануренні датчика в гарячу воду, його опір має зменшитися, а у міру охолодження води, знову збільшитися. Якщо цього не відбувається - проблема в датчику. У тому випадку, якщо датчик цілий - подзвонювати проводку, і при необхідності міняйте покажчик температури.