Як читати мікросхеми.

Щоб прочитати який-небудь текст, написаний іншою мовою, потрібно знати хоча б алфавіт. Неможливо прочитати мікросхему, не знаючи спеціальних умовних позначень - своєрідний алфавіт електроніки.
Інструкція
1
Знайдіть декілька довідників по електроніці. Для того щоб читати мікросхеми, потрібно ознайомитися з умовно-графічними позначеннями або, як їх ще інакше називають - УДО. Існує кілька різних типів УДО: по вітчизняним стандартам і по закордонним. У свою чергу, зарубіжні діляться на європейські та американські. Між ними ціла маса відмінностей. Наприклад, резистор в європейській системі УДО позначений прямокутником, а в американській його зображують зиґзаґоподібної лінією.
2
Зверніть увагу на особливості позначень з'єднання деталей. На схемах деталі з'єднуються лініями. Щоб правильно прочитати мікросхему, необхідно знати, що якщо дві лінії (на схемі символізують проводу) перетинаються або ж одна обходить іншу по дузі, то з'єднання між ними відсутній. Якщо ж між цими лініями в місці їх перетину зображений невеликої зафарбований гурток, це означає, що дроти на даній ділянці з'єднуються між собою. Навпаки, на схемах, виконаних з використанням псевдографіки, перетин ліній означає зв'язок між проводами, а відсутність з'єднання зображено розривом однієї з ліній в тому місці, де проходить інша.
3
Для читання псевдографічні схем потрібно використовувати моноширинний шрифт і чітко виділяти відмінності між іншими способами складання схем, підлеглими різним вітчизняним і зарубіжним стандартам.
4
Розрізняйте складні позначення на кресленні. Наприклад, щоб правильно прочитати мікросхему, потрібно знати, що палять з проводів (джгут може бути віртуальний, тобто дроту не свити) позначається потовщеною лінією. На виведенні з джгута кожен дріт звичайного перетину, як правило, пронумерований. Готовий вузол може бути підключений відразу до декількох роз'ємів, кожен з яких окремо пронумерований. Правило нумерації роз'ємів залежить від їх типу.