Як намалювати лимон.

Лимони це вельми мальовничі об'єкти, в усі часи прикрашали натюрморти найславетніших майстрів. Лимон має досить просту форму і зернисту поверхню. Щоб композиція з лимоном була більш цікавою, візьміть один цілий фрукт і поруч покладіть другий, розрізаний навпіл. Зріз лимона дуже цікавий з точки зору малювання, так як в ньому присутній і незвичайна орнаментальна структура, і поєднання різних фактур: прозорою блискучою м'якоті, матових перегородок між часточками і внутрішнього шару шкірки.
Вам знадобиться
  • - папір для малювання;
  • - олівець, ластик;
  • - лимони.
Інструкція
1
Створіть начерк олівцем вашого етюду. Обидва предмета - і лимон, і його половинка - складають центр композиції, тому розмістіть їх так, щоб вони опинилися посередині листа і були трохи зміщені у верхню його половину.
2
Спочатку намалюйте основу цілого лимона - овал, більш-менш сплюснутий, залежно від обраної вами натури. Трохи нижче цієї фігури і з деяким зміщенням по горизонталі намалюйте коло - це буде половинка лимона, лежача перед цілим лимоном і розташована зрізом до глядача. Точно дотримуйтесь пропорції зображуваних об'єктів.
3
Прорисуйте форму лимонів більш детально: на цілому лимоні, з протилежних його сторін, намалюйте витягнуті кінчики фрукта. Спочатку їх можна зобразити у вигляді трикутників, домірних самому лимону, а потім плавними лініями скруглить кінці лимона і з'єднати їх із загальним контуром. Сам же контур зробіть трохи нерівним, «живим» - скопіюйте природний абрис фрукта, який не може бути ідеально рівним.
4
Зріз половинки лимона також прорисуйте детально. Відступивши трохи від зовнішнього контуру всередину, накресліть від руки другу окружність. Простір між цими двома колами являє собою товщу шкірки фрукта, яка у лимонів, як правило, досить тонка. Відзначте центральну частину лимона невеликим кружечком.
5
Другу від зовнішнього краю окружність зрізу розділіть на стільки сегментів, скільки їх на реальному лимоні, причому зауважте, що не всі вони однакові: якісь будуть широкими, а інші - зовсім вузенькими і нерівними. Саме в цих «неправильностях» і укладена неповторність і життєвість об'єктів, створеним природою. Кожна часточка в зрізі є трикутником, кути якого потрібно скруглить.
6
Надайте невелику товщину перегородкам між часточками лимона. Ластиком підчистити малюнок, акуратно прибравши допоміжні лінії. Ще трохи подкорректируйте контури об'єктів, намагаючись якомога точніше передати в малюнку все особливості натури.
Корисна порада
Щоб розфарбувати або заповнити тоном отриманий малюнок, згадайте основні особливості тонового малюнка предметів, що мають кулясту форму. У випадку з лимоном закономірності будуть ті ж, з урахуванням лише трохи витягнутої форми цього фрукта.