Як встановити лижні кріплення nn 75.

Кріплення далеко не завжди входять в комплект лиж. Іноді установка деталі лягає на плечі покупця. На щастя, цю роботу можна виконати самому, вивчивши деякі особливості кріплень.
Вам знадобиться
 • - дриль;
 • - кріплення;
 • - шаблони;
 • - свердло 3,6 мм;
 • - шило;
 • - хрестова викрутка;
 • - клей ПВА;
 • - шурупи.
Інструкція
1
Кріплення типу nn 75 - сучасний варіант, який підходить винятково для пластикових професійних і напівпрофесійних лиж. Воно категорично не годиться для дерев'яних і полупластікових варіантів. Кріплення nn довгою 75 мм не розрізняють праву або ліву лижу, оскільки підходять абсолютно для кожної з них. Придбайте саме ті лижі та кріплення, які підходять один до одного.
2
Зробіть насамперед отвори на верхній поверхні лиж за шаблоном. Розрахуйте центр ваги кожної з лиж, поклавши на них плоску лінійку. Далі дуже акуратно створіть отвори за заздалегідь прикладеному малюнку. З кріпленнями завжди повинен бути в комплекті ще й аналогічний шаблон.
3
Зробіть позначки шилом для майбутніх отворів. Це потрібно для того, щоб свердел не пішло в сторону і не зіпсувало лижі. Акуратно просвердлите перші 3 отвори, в які потім будуть вставлятися основні шурупи. Вони повинні бути паралельні, тому що від цього залежатиме становище черевик при їзді. Намагайтеся не допускати помилок на даному етапі. Тримайте дриль строго вертикально, і тоді все пройде гладко. Також ще виконайте і 3 отвори ззаду, щоб потім зміцнити пластикову підкладку під черевики. Її можна відрегулювати і при закручуванні.
4
Залийте клеєм все просвердлені дірки в лижах, так як шурупи просто не зможуть по-іншому триматися всередині. До того ж клей ПВА не дасть проникнути снігу всередину отвору. Далі закрутіть 2 несучих шурупа під кріпленнями. Заклацніть підкладку з пластику.
5
Закрутіть шурупи для установки пластикової підкладки. Потім заклацніть кришку кріплення і приклейте захисні смужки (наклейки) на шурупи. Все - робота виконана! Якщо ви будете слідувати цій інструкції, то установка кріплень не буде у вас займати більше 30 хвилин. Все потрібно робити акуратно, щоб на трасі не виникли неприємності.
Установка лижний кріплень - процес відповідальний. Все потрібно робити не поспішаючи, акуратно і точно, адже від цього залежать ходові якості лиж і ваше зручність під час катання.
Вам знадобиться
 • - лижі;
 • - кріплення;
 • - маркер;
 • - дриль;
 • - шуруповерт;
 • - саморізи;
 • - лінійка.
Інструкція
1
Знайдіть центр ваги лижі. Для цього візьміть олівець, покладіть на нього лижу і добийтеся того, щоб вона лежала горизонтально. Рухайте олівець вправо або вліво, поки не досягнете того, щоб лижа була паралельно підлозі. Коли знайдете потрібне положення, відзначте це місце за допомогою маркера, прочертивши поперечну перпендикулярну лінію. Для точності скористайтеся косинцем.
2
Візьміть кріплення. Знайдіть на ньому паз, в який потім буде вставлятися горизонтальний стрижень, що знаходиться на черевику. Виверніть всі три шурупа з кріплення, прикладіть його до лижі так, щоб цей паз припадав точно на лінію, яку ви тільки що накреслили. За допомогою шила зробіть позначки в центрах отворів для шурупів.
3
Зніміть кріплення і за допомогою лінійки перевірте, щоб центральна відмітка знаходилася строго по центру лижі, а задні були на рівній відстані від країв. Якщо це не так, подкорректируйте позначки, натиснувши на шило посильніше.
4
Притисніть лижу ногою до підлоги і за допомогою дриля просвердлите отвори в зазначених місцях. Будьте обережні: як тільки свердло «провалиться» в лижу, діставайте його, щоб випадково не просвердлити її наскрізь.
5
Зніміть пластикову скобу, яка відстібає лижу. Прикладіть кріплення до лижі і прикріпіть його за допомогою шуруповерта. Спочатку вкручуйте шурупи тільки наполовину - так буде легше виправити роботу, якщо виявиться, що позначки ви зробили трохи неточно. Поставте пластикову скобу назад - для цього застроміть нижній кінець в петлю і натисніть до клацання.
6
Візьміть наступний елемент кріплення, дістаньте з нього шурупи і прикладіть встик до вже прикрученою частини. Зробіть позначки в середині отворів для шурупів, просвердлите отвори і прикрутіть решту кріплення.
Зверніть увагу
Перш ніж вкручувати шурупи, звірте їх довжину з товщиною лижі. Важливо, щоб шуруп не був занадто довгим і не пройшов насквозь.Прі свердлінні тримайте дриль строго вертикально і не качайте її, щоб отвори вийшли точними і акуратними.