Як запаяти газову колонку.

Трапляються неприємності з газовими колонками - через що з'явилися микроотверстий вони починають текти. Можна, звичайно, запросити майстра з ремонту подібного обладнання. А якщо у вас руки, як мовиться, ростуть, звідти треба, то можете самі усунути цю несправність, самостійно виконавши пайку газових колонок.
Вам знадобиться
  • - припой ПОС-61;
  • - флюс;
  • - паяльник потужністю не менше 100 Вт;
  • - дрібна наждачний шкурка,
  • - розчинник;
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Почніть пайку газової колонки з підготовчих робіт. Придбайте припой виключно марки ПОС-61, так як з іншими припоями складніше виконати пайку мідних трубок. Вони менш текучі, більшою мірою тугоплавкі, та й структура їх гірше. Відмінно підійде дротяний припой, іноді він буває з каніфольним наполненіем.Еще вам знадобиться флюс, тільки вибирайте той, на якому стоїть напис «Не потребує відмивки», «Не містить кислоти» або «Коррозионно пасивний». Це позбавить вас від проблем з ремонтом газових колонок. Приготуйте паяльник потужністю 100 Вт, очистіть його жало від згорілого старого флюсу.
2
Спочатку спустіть що знаходиться в теплообміннику воду. Відкрийте кран гарячої води в раковині, при цьому відверніть накидну гайку з труби, що подає холодну воду. Через різницю рівнів води в газовій колонці і в кухонному крані вода з колонки стече вниз. Залишок води продміть за допомогою компресора або пилососа, так як вона ускладнить прогрів в місці пайки мідних трубок навіть потужним паяльником.
3
Зачистіть дрібної наждачним шкуркою місце пайки газової колонки. Зазвичай в місці знаходження свища мідь окислюється, з'являється характерне пляма отруйно-зеленого відтінку. Після зачистки наждачним шкуркою ретельно протріть цю поверхню ганчірочкою з розчинником, що видаляє жирні плями і пил. Обмотайте трубу ганчірками з обох сторін, щоб вона менше остигала, і можна було, не обпалюючись, тримати її рукою.
4
Добре залудити місце пайки. Змастіть його флюсом. Досить нагрітий паяльник опустіть в припой, і перенесіть його на місце пайки. Припій стече з паяльника, утворюючи з мідною трубою міцне з'єднання. Якщо припой не розтікається, а твердне, зробіть наступні заходи. За допомогою пальника прогрійте місце пайки мідних трубок. Закутайте це місце товстої ганчіркою, нагрійте паяльник до 180 градусів і знову спробуйте прогріти припой. Повторіть процедуру кілька разів. Рано чи пізно труба прогріється, і припой обов'язково розтечеться.
5
Облудіть дріт або латочку таким же чином. Прикладіть латочку, паяльником прогрійте трубу, при необхідності додайте припой. Як тільки припой рівномірно заповнить шов, приберіть паяльник. Ремонт газової колонки закінчений. Після того як все охолоне, можна подавати воду.