Як купити банк.

Якщо вам потрібен повний контроль над фінансами свого бізнесу, то покупка банку дозволить вам його отримати. Купити банк вигідніше, ніж створити, адже ви купуєте готовий, налагоджений механізм і не стикаєтеся з труднощами створення банку. При купівлі банку необхідно приділити увагу перевірці його документів та правильно зареєструвати.
Вам знадобиться
  • Необхідно знайти або придбати Федеральний Закон "Про банки і банківську діяльність" від 02.12.1990.
Інструкція
1
Зараз, на відміну від 1990-х років, банк легше купити, ніж створити: створення банку може коштувати в кілька разів дорожче і опинитися в багато разів більш клопіткою справою, ніж його купівля. Створення банку під силу тільки тим, хто має не менше 180 мільйонів рублів: такий зараз мінімальний статутний капітал банку.
2
Перший крок до покупки банку - пошук банку. Для початку покупцеві необхідно сформулювати мету, заради якої він хоче придбати банк. Потім - провести переговори з декількома продавцями банків, дізнатися подробиці і ціни. Переговори з продавцями банків допомагають чіткіше зрозуміти свою мету покупки, можливо, побачити інші цілі і можливості і правильно сформулювати вимоги до банку. Не варто поспішати з вибором купується банку.
3
Найважливіший етап при купівлі банку - юридична перевірка його документів (due diligence). Така перевірка зазвичай доручається юридичним компаніям з хорошою репутацією. Перевірка документів банку відіграє ключову роль, тому важливо вибрати солідну юридичну компанію для такої перевірки, навіть якщо її послуги коштуватимуть дорого. Також слід звернутися до аудиторів в цілях перевірки фінансового стану банку і його бухгалтерської звітності.
4
Самий звичайний спосіб придбання банку - покупка його акцій. Розмір частки банку не повинен перевищувати 20%. Інакше вам буде потрібно дозвіл Банку Росії. Якщо ви не отримаєте такого дозволу, операція буде визнана незаконною. Якщо ви купуєте 20% банку і менш, то протягом 30 днів після покупки ви повинні повідомити про угоду Банк Росії. Купівля банку, активи якого перевищують 4 мільярди рублів, повинна бути зареєстрована у Федеральній антимонопольній службі.
5
В окремих випадках можна купити акції, що належать акціонерам банку, що спростить процедуру реєстрації: її можна буде завершити буквально за один місяць, оскільки вам доведеться просто зареєструвати нове керівництво банку. Зазвичай реєстрація банку займає до півроку.