Як сприяти розвитку математичних здібностей.

Математика - досить важкий навчальний предмет, але він сприяє розвитку мови, пам'яті, уяви, творчих здібностей, виховує наполегливість і терпіння. Тому так важливо розвивати у дитини інтерес до цієї дисципліни. Граючи з дитиною в розвиваючі логіку гри, можна значно розвинути математичні здібності і підготувати дитину до школи.
Інструкція
1
Розвивайте у дитини дрібну моторику. Ліплення з пластиліну, мозаїка, рамки-вкладиші, конструктори - все це сприяє розвитку дрібної моторики, уяви, абстрактного мислення і логіки. А значить, готує малюка до сприйняття математичних категорій.
2
Займайтеся з дитиною в ігровій формі і з застосуванням яскравого барвистого дидактичного матеріалу. Причому зробити його можна і своїми руками. Наприклад: виріжте кольоровий набір геометричних фігур - кілька кіл і квадратів різного кольору і розміру. Викладайте різні композиції (за розміром, формою, кольором). Дитина повинна визначити і пояснити свій вибір, яка з фігур в кожному наборі зайва.
3
Можна давати і інше завдання, використовуючи ці ж матеріали: розділити фігури на дві групи, пояснити свій вибір. Використовуйте для ігор улюблені дітьми смайлики. Наприклад, 6 усміхнених смайликів, а один - сумний. Нехай знайде смайлик, несхожий на інші.
4
Трохи пізніше перетворите комп'ютер в вашого помічника. Використовуйте розвиваючі електронні ігри. Наприклад, «Заховані цифри» (http://www.baby-gamer.ru/razdel.aspx?id=3). Ця гра навчить дитину розпізнавати цифри, здійснювати нескладні математичні дії. Правила гри прості: на картинках відшукати заховані цифри і розподілити їх за відповідними клітинам. На цьому ж сайті ви знайдете й інші математичні ігри, що розвивають логічне мислення. «Веселий паровозик», наприклад, навчить рахувати, так як на паровозик потрібно занурити певну кількість вантажу. Такі завдання розвивають увагу, вчать рахувати, мислити, зіставляти.
5
Намалюйте трикутник на листку і попросіть дитину домалювати за допомогою геометричних фігур (гуртків, квадратиків, трикутників) тварина, наприклад, кішечку. Така вправа розвиває уяву, в тому числі і просторове.
6
Використовуйте для занять побутові моменти і час прогулянок. Порівнюйте предмети, вважайте, шукайте геометричні фігури в архітектурі, вивісках, природі і т.п. Головне, щоб гра була формою занять.