Як укоренити Кактус. Як укоренити зрізаний Кактус.

Кактуси - сімейство багаторічних сукулентів, представники якого поширилися з Америки по всіх континентах, виключаючи Антарктиду. Завдяки незвичайності і різноманіттю форм, кактуси користуються великою популярністю у любителів кімнатного квітникарства. Розмножуються ці рослини насінням і живцями.
Вам знадобиться
  • - деревне вугілля;
  • - паперові серветки;
  • - листова земля;
  • - дернова земля;
  • - пісок;
  • - керамзит.
Інструкція
1
Черенкованіє використовують для розмноження форм кактусів, виведених в результаті селекції, оскільки молоді рослини, пророслі з насіння, можуть не успадкувати всі ознаки сорту. Крім того, таким способом можна врятувати підгнилий кактус, відрізавши і укоренивши його верхівку. Зрізати черешки рекомендується навесні або на початку літа.
2
Срежьте держак з рослини перпендикулярно його осі. Це можна зробити за допомогою гострого ножа, протерши його лезо спиртом. Якщо ви зрізаєте верхню частину з підгнилого рослини, відокремте всі пошкоджені ділянки до здорової тканини. Перед тим як зробити останній зріз, ще раз протріть спиртом лезо ножа.
3
Деякі квітникарі, що займаються розведенням кактусів, рекомендують обточувати зріз живця під кутом сорок п'ять градусів з усіх боків, не пошкоджуючи центральний циліндр. Після підсихання поверхню такого зрізу НЕ втягнеться всередину рослини і не утворює ямку, в якій зазвичай заводиться цвіль.
4
Підсушіть посадковий матеріал протягом двох-трьох днів, розклавши живці зрізами до сонця. Можна припудрити зрізи розтертим в порошок деревним вугіллям.
5
Після того як зрізи підсохнуть, помістіть живці в контейнер, поставивши їх вертикально на шар злегка зім'ятих паперових серветок. Ємність з рослинами поставте в добре освітленому місці. Різним видам кактусів потрібно різний проміжок часу для відрощування коренів. Цей процес може зайняти від двох тижнів до шести місяців.
6
Існує спосіб вкорінення кактусів над ємністю з водою. Для того щоб укоренити живці цим способом, налийте води в неглибокий контейнер і приробити до нього кришку з отвором. Над отвором помістіть підсушений держак кактуса так, щоб він не стикався з водою. Накрийте контейнер з черенком прозорою кришкою і поставте в тепле, добре освітлене місце.
7
Живці, у яких з'явилися коріння, можна розсаджувати по окремих горщиках. Для цього покладіть у горщики дренаж і насипте поверх нього суміш з частини листової, частини дернової землі і двох частин промитого річкового піску. У суміш рекомендується додавати подрібнений деревне вугілля.
8
Держак слід садити в грунт так, щоб у землі знаходилися тільки коріння. Рослина після посадки перебуватиме в досить нестійкому положенні, але це можна поправити. Покладіть в горщик з черешком верхній дренаж і зафіксуйте кактус у вертикальному положенні за допомогою великих гранул. Як верхній дренажу можна використовувати промитий гарячою водою керамзит.