Як правильно пити кальцій при вагітності. кальцій пренатал.

Кальцій - одне з найважливіших мінеральних речовин в організмі. 2% від загальної маси тіла складає саме він. В основному кальцій сконцентрований в кістковій тканині людини. Він має найважливіше значення в роботі м'язів, в тому числі матки і серця. Без належного вмісту кальцію в організмі неможливо нормальний перебіг пологів, падає згортання крові. Правильний курс прийому препаратів, що містять кальцій, дозволить уникнути проблем під час вагітності та пологів.
Вам знадобиться
  • - лікар-гінеколог;
  • - продукти, що містять кальцій (молоко, сир, кисломолочні продукти, сири);
  • - лікарські препарати, що містять кальцій (кальцію карбонат, глюконат кальцію , «Ельовіт пронаталь», «Матерна», «Вітрум-пренатал», «Кальцій Д3 Нікомед»)
Інструкція
1
Дізнавшись про вагітність, жінка йде на прийом до гінеколога. Перше, що порекомендує лікар, внести в свій раціон більше продуктів, що містять кальцій. Купуйте більше сиру, пийте більше молока, кефіру. Найкраще кальцій засвоюється з ацидофилина, йогурту, кисляку, нежирних сортів сиру. До 12 тижнів вагітності не приймайте спеціальні препарати, їх корисно пити на більш пізніх термінах.
2
З дванадцятого тижня вагітності приймайте кальцій в таблетках. Це може бути «Кальцію карбонат», в якому міститься кальцію близько 40%, або «Кальцію цитрат». «Глюконат кальцію» містить всього 9% мінерального речовини, «Лактат кальцію» - 13%. До монопрепарата кальцію також відносяться «Вітакальцін» (в 1й таблетці міститься 250 мг кальцію карбонату), «Кальцій-Сандоз» (представляє собою шипучі таблетки, що містять кальцію лактат, глюконат і карбонат, в сумі кальцію близько 500 мг). Кальцій можна також приймати в комплексі з іншими речовинами, до складу таких препаратів включено його солі, вітамін D і мінерали. Комбінована терапія має ряд переваг, серед яких здатність забезпечувати надходження в організм в достатній кількості не тільки кальцію, але і вітаміну D, який бере активну участь в обміні речовин, сприяє утворенню і підтриманню структури кісткової тканини. Під час вагітності найчастіше призначається «Кальцій Д3 Нікомед» (у ньому містяться 500 мг кальцію у вигляді карбонату, а також 200 МО вітаміну D). Також прописують «Кальцемін» (вітаміну D 50 МО, кальцію 250 мг у вигляді карбонату і цитрату, цинку 2 мг, міді та марганцю по 0,5 мг, бору 50 мкг). Всі ці препарати хороші в застосуванні як для лікування дефіциту кальцію, так і в профілактичних цілях. Полівітамінні засоби ефективніше приймати в останні місяці вагітності в профілактичних цілях. Рекомендуються наступні комплекси: «Сана-сол», «Ельовіт пронаталь», «Матерна», «Вітрум-пренатал», «Пренавіт», «Мульти-табс".
3
Відомо, що приймати препарати кальцію безпечно, вони не викликають негативних реакцій плода. Застосування цієї мінеральної речовини в період лактації також корисно для організму матері. Деякі побічні ефекти все-таки можливі, так, наприклад, карбонатні солі кальцію можуть спровокувати виникнення розладів травної системи (запор, метеоризм або діарея). Препарати, що містять цитрат кальцію, викликають такі явища набагато рідше. Не часто, але мають місце бути алергічні реакції, що виникають на додаткові компоненти препарату. Почавши приймати будь-якої з препаратів кальцію, звертайте увагу на реакцію свого організму. У випадку прояву негативних симптомів негайно припиніть прийом кошти і зверніться до лікаря за консультацією. Обов'язково попросіть замінити препарат на інший.
Зверніть увагу
Для жінки, старше 25 років потреба в кальції становить 1 грам на добу. Для вагітної жінки цей показник варіюється в залежності від терміну вагітності до 1,5 грам в суткі.Для застосування препаратів кальцію є протипоказання, які слід враховувати. Це гиперпаратиреоз, підвищена чутливість до компонентів препарату, деякі злоякісні пухлини, ниркова недостатність, фенілкетонурія.
Корисна порада
Намагайтеся самостійно стежити за самопочуттям, але ніколи не купуйте препарати без консультації і призначення врача.Не зловживайте препаратами кальцію, приймайте рівно стільки, скільки прописано врачом.Всегда читайте протипоказання щодо застосування препарату, перш ніж його придбати.