Як накреслити викрійку туніки.

Туніки дуже швидко завоювали популярність серед жінок, хоча увійшли у світ моди порівняно недавно. На сьогоднішній день, без цього функціонального, стильного, зручного і жіночного предмета одягу не обходиться гардероб жодної модниці. Її можна надягати в якості халата або як літнє пляжне плаття, вона добре поєднується з брюками, джинсами і легінсами, а деякі туніки настільки красиві, що запросто можуть стати вечірнім вбранням. Зшити туніку можна самостійно, потрібно лише правильно накреслити її викрійку.
Вам знадобиться
  • - ватман або шпалери;
  • - олівець, фломастер або маркер;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - лекало.
Інструкція
1
Перш ніж починати побудову викрійки, необхідно зняти мірки. Для цього попросіть когось допомогти вам. Надіньте білизну, яка плануєте носити під тунікою. Пов'яжіть навколо талії тоненьку матерчату бейку, це полегшить зняття мірок, пов'язаних з лінією талії. Для туніки необхідно знати довжину рукава, довжину плеча (від основи шиї до крайньої точки плеча), окружність шиї, глибину пройми, довжину спини до талії, довжину туніки від талії і обхват стегон.
2
Після того, як всі мірки зняті, можна переходити безпосередньо до креслення викрійки. Візьміть великий ватман або шматок шпалер потрібного розміру і в лівому верхньому куточку олівцем поставте крапку і від неї проведіть горизонтальну і вертикальну лінії.
3
Потім вправо відкладіть 1/3 півкола шиї + 0,5 см., Довжину плеча і довжину рукава (приблизно 20 см). Після цього відкладіть вниз 2,5 см, довжину спини до талії і довжину туніки від талії. Проведіть вправо від нижньої точки горизонтальну лінію і відкладіть по ній? обхвату стегон і прибавку на свободу облягання 7 см. За допомогою лекала накресліть лінію боки, з'єднуючи крайні точки плеча, лінії стегон і низу, і змоделюйте виріз горловини переду туніки. Додатково накресліть обтачки спинки і переду туніки, після чого перезніміть їх на кальку. Отримані деталі розкладіть на тканині, залиште приблизно 3-4 см на пошиття і відріжте по мітках.
4
Для куліскі викрийте смужку тканини 4 см шириною (в готовому вигляді її ширина буде 2-2,5 см), її довжину виміряйте по пунктирних лініях на викрійці спинки і переду сукні. Підверніть кулиску по всім сторонам і настрочити з виворітного боку туніки, попередньо залишивши місце для заведення гумки. Її ширина становитиме приблизно 2 см. Вона настрачівают на туніку спереду двома вертикальними рядками.
Корисна порада
Під час зняття мірок намагайтеся стояти рівно, не сутулитися і не згинати ногу в коліні.