Як обчислити моль.

Одним з перших понять, з якими стикається школяр при вивченні курсу хімії, є моль. Дана величина відображає кількість речовини, в якому знаходиться певна кількість частинок постійної Авогадро. Поняття «моль» було введено для того, щоб уникнути складним математичних обчислень з великими числами найдрібніших частинок.
Інструкція
1
Визначте число частинок, які міститися в 1 моль речовини. Дана величина є константою і називається постійної Авогадро. Вона дорівнює NА = 6,02 * 1023 моль-1. Якщо ви хочете провести точніші розрахунки, то значення даної величини необхідно брати згідно з інформацією Комітету з даних для науки і техніки CODATA, який щорічно перераховує постійну Авогадро і стверджує найбільш точні значення. Наприклад в 2011 році було прийнято, що NА = 6,022? 140? 78 (18)? 1023 моль-1.
2
З'ясуйте число частинок заданого речовини N. Як правило, дана величина задається в умовах хімічної задачі.
3
Розрахуйте значення моль, яке дорівнює відношенню числа частинок заданого речовини на величину постійної Авогадро.
4
Визначте величину моль речовини через його молярну масу М. Вона має розмірність г/моль і дорівнює відносній молекулярній масі Мr, яка визначається за таблицею Менделєєва для кожного елемента, що знаходиться в складі речовини. Приміром, молярна маса метану СН4 дорівнює сумі відносних атомних мас вуглецю і чотирьох відрядив: 12+ 4х1. В результаті отримаєте, що М (СН4) = 16 г/моль. Далі вивчіть умову задачі з хімії та з'ясуйте, для якої маси m речовини необхідно визначити кількість моль. Воно буде дорівнює відношенню маси до молярної маси.
5
Пам'ятайте, що молярна маса речовини визначається кількісними і якісними характеристиками його складу, тому різні речовини можуть володіти однаковими значеннями моль при різних масах.
6
Вивчіть умови задачі, якщо в ній необхідно визначити кількість моль для газоподібного речовини, то можна його обчислити через обсяги. В цьому випадку необхідно з'ясувати обсяг V заданого газу при нормальних умовах. Після цього розділіть цю величину на молярний об'єм газу Vm, який є константою і при нормальних умовах дорівнює 22,4 л/моль.
Та сама набридає господаркам і псують речі моль називається «моль платтяна», «моль кімнатна» або Tineola bisselliella. Вона відноситься до загону лускокрилих і сімейству справжньою молі, будучи поширеним домашнім шкідником, але тільки в стадії гусениці, коли активно псує тканину, оббивку або хутро.
Інструкція
1
Всупереч поширеній думці, дорослі особини платтяна молі або «імаго» не завдають шкоди, так як у них відсутній ротовий апарат гризе типу. Крім власне тканин, гусениці також можуть харчуватися знаходяться у відкритому доступі пшеницею, ячменем, вівсом, кукурудзою, борошном, а також не тільки зернами, але і готовим хлібом. Але як же виглядає ця комаха?
2
Дорослі особини молі мають порівняно невелику довжину тіла - від 0,5 до 1 сантиметра з розмахом крил до 1,5 сантиметрів. Типова для подібних комах забарвлення - бежева з червонуватими, жовтуватими або золотистими волосками на голові молі. Тулуб молі також зазвичай покривають блискучі щетинки. Крила комахи - вузькі, з бахромою з невеликих волосків по самим краях.
3
На стадії яйця комаха виглядає абсолютно по-іншому - з максимумом в 0,3 сантиметра в найширшій точці. Відразу після моменту кладки воно білого або злегка сіруватого кольору, циліндричної форми. Один кінець яйця молі зазвичай має більш закруглену форму, ніж протилежний.
4
Ще одна стадія життя платтяна молі - гусениця, вилупилася з яйця, білого кольору, напівпрозора і довжиною максимум в 0,1 сантиметр. Саме тоді у молі і з'являється той самий рот для кусання їжі і плетіння шовкової лялечки. З плином часу гусениця виростає до 1,2 сантиметра, після чого утворює лялечку. Усередині її кокон - гладкий, а зовні, найчастіше, весь покритий гранулами фекалій, недопереваренная їжі і різним сміттям. Довжина такої лялечки - близько 0,8 сантиметра і шириною приблизно в 0,1 сантиметра. Вага - від 3 і до 12 міліграмів. Протягом свого життя на даній стадії Молева лялечка змінює забарвлення: голова з кремового і до жовтого або коричневого, грудка - від жовтуватого до темно-коричневого з сірим черевцем.
5
Моль платтяна поширена практично на всіх територіях планети, хоча деякі вчені вважають, що вона нездатна освоїтися в тропічній зоні. В список місць її масштабного поширення входять - Австралія, Канада, Зімбабве, США, всі держави Європи, Нова Зеландія, Таїланд, Росія та країни Південно-Східної Азії.
6
Дорослі особини комах цього виду можуть проникати навіть в самі вузькі щілини і здійснювати перельоти на досить великі відстані. Довжина перельоту без зупинок може досягати 800 метрів. Але звичайно дуже погано планують вагітні самки платтяна молі, тому часто пурхають в квартирах комахи - це самці комах.