Як виміряти висока напруга.

Для зменшення втрат електричної енергії в опорі проводів використовується висока напруга. Чим більш високим є напруга, тим нижча потужність втрат енергії. Прямим чином використовувати таку напругу для електропостачання та освітлення можна, тому його зменшують до рівня, сумісного з кінцевим споживачем (зазвичай для цього використовуються трансформатори). Які існуючі способи вимірювання високої напруги?
Вам знадобиться
  • - кульової розрядник;
  • - електростатичний кіловольтметра;
  • - спектральний кіловольтметра;
  • - електромагнітний трансформатор напруги;
  • - ємнісний трансформатор напруги.
Інструкція
1
Для вимірювання напруги в діапазоні від одиниць кіловольт до мегавольт використовуйте кульової розрядник. Ці пристрої відносно дешеві, мають прийнятні габарити і вагові параметри. Істотна перевага кульових розрядників в тому, що вони не вимагають калібрування. До недоліків таких пристроїв можна віднести високу похибку вимірювання (плюс-мінус 5%). Тому ефективно використовувати розрядник можна лише при проведенні випробувань. Крім того, вказані кошти залежать від атмосферних явищ, що вимагає внесення поправок на температуру і тиск.
2
Якщо перед вами стоїть завдання виміряти напругу з дуже високим внутрішнім опором, вибирайте електростатичний кіловольтметра. Він дозволяє здійснювати вимірювання від одиниць до сотень кіловольт. До недоліків приладу відносяться істотні габарити і вага, незначний діапазон вимірювань. При напружених вище 3 кВт точність вимірювання порівняно невисока. У практичному використанні виникає необхідність встановлювати під час вимірювань конденсатор фільтра.
3
При відсутності підвищених вимог до місця установки вимірювача високої напруги використовуйте спектральний кіловольтметра. Такі прилади отримують електричний сигнал, пропорційний значенням високої напруги і заміряють його вбудованим вольтметром. При малих розмірах вимірювач володіє високим внутрішнім опором. Додаткові переваги приладу - здатність вимірювати широке коло параметрів високої напруги.
4
При високих вимогах до точності вимірювання напруги застосуєте електромагнітний трансформатор напруги. Мала похибка спостереження поєднується в ньому з високою стабільністю. От тільки вага такого пристрою не дозволить впоратися з його перенесенням і розміщенням поодинці.
5
На відміну від електромагнітного, ємнісний трансформатор напруги є дешевшою альтернативою. Зупиніть вибору на цьому способі вимірювання напруги, коли вам потрібні низькі витрати на обладнання при високій ефективності і вимірюваних величинах напруги понад 200 кВ. Ємнісний трансформатор показує хороші результати вимірювань на робочих частотах 50-60 Гц.
Корисна порада
Додатковий джерело: «Електричні вимірювання», Л.І. Байда, 1980.