Як відрегулювати датчик дросельної заслінки.

Датчик положення дросельної заслінки служить для відкриття заслінки і передачі керуючої інформації в електронний блок керування двигуном. Датчик, як правило, встановлюється навпроти важеля керування дросельною заслінкою. Періодично датчик дросельної заслінки вимагає перевірки і відповідного налаштування.
Вам знадобиться
  • - мультиметр;
  • - вольтметр;
  • - омметр;
  • - щуп.
Інструкція
1
Перевірку датчика положення дросельної заслінки виробляєте при закритому положенні самої заслінки. Дотримуйтесь правильну послідовність дій. Вимкніть запалювання. Встановіть положення заслінки в закрите положення (не натискайте на педаль акселератора).
2
Вимкніть роз'єм датчика. Перевірте провідність між двома лівими клемами датчика. Якщо провідність відсутня, датчик необхідно налаштувати і відрегулювати.
3
Візьміть щуп товщиною 0,4 мм між стопорним важелем і стопорним гвинтом дросельної заслінки. За допомогою мультиметра (омметра) переконайтеся, що опір між зазначеними вище контактами стало одно нескінченності. В іншому випадку можна зробити висновок про можливу несправність датчика. Перш ніж міняти датчик дросельної заслінки, спробуйте його налаштувати і відрегулювати.
4
Регулювання датчика виробляєте також при закритій дросельної заслінки і вимкненому запаленні. Не натискайте на акселератор. Від'єднайте роз'єм датчика положення дросельної заслінки. Трохи ослабте гвинти кріплення датчика, не виймаючи їх повністю.
5
Повертайте датчик доти, поки між крайніми лівими клемами пристрою не відповідатиме табличному значенню, вказаному в технічній документації. Після приведення параметрів в належний вигляд затягніть гвинти кріплення датчика, притримуючи прилад таким чином, щоб при затягуванні гвинтів він не поміняв своє становище.
6
Якщо ви не впевнені у своїх силах або не володієте потрібною кваліфікацією, довірте настройку датчика положення дросельної заслінки фахівцям сервісної майстерні. Установка і настройка датчика здійснюються спочатку на заводі-виробнику, так що в самому ідеальному варіанті датчик повинен перенастроюватися тільки кваліфікованими фахівцями, якщо, звичайно, ви розраховує забезпечити високу якість регулювання. Некоректна настройка негативно позначається на ефективності роботи двигуна.