Як вимірювати тиск масла.

Моторне масло служить для зниження зносу деталей двигуна і зменшення тертя. Воно також створює тиск у вузлах, які підлягають мастилі, відводить тепло від поршнів і підшипників ковзання. Для повноцінної роботи вузлів і механізмів потрібно підтримувати в системі певний рівень тиску масла. Яким чином слід вимірювати цей рівень?
Вам знадобиться
  • - прилад для вимірювання тиску масла.
Інструкція
1
Щоб виявити порушення оптимального тиску в системі, зробіть його вимір. Може виникнути питання: до чого займатися вимірюванням тиску, якщо конструкція автомобіля передбачає для цього спеціальний датчик? Однак датчик спрацьовує тільки в тому випадку, коли тиск знижується до критичного (аварійного) рівня, коли приймати попереджувальні заходи вже пізно. До того ж, датчики не завжди точно відображають дійсний стан справ з тиском масла.
2
Використовуйте для виміру тиску масла спеціальний прилад, наприклад, ИДМ-1. Більшість приладів є стійкими до дії бензину і масла, вони мають зручний вимірювальний діапазон. Вимірювач тиску приєднаєте через різьбовий отвір, в який вставляється датчик тиску. В універсальному виконанні професійні вимірювачі забезпечуються адаптерами і набором перехідників.
3
Перед безпосереднім проведенням вимірів звіртеся даними тиску, які приводилися в технічному описі двигуна. Вимірювання необхідно проводити на холостому ходу. Враховуйте, що на результат вимірювання буде впливати температура середовища, яка визначає плинність масла.
4
Рекомендується проводити виміри при робочої температурі агрегату. Прогрійте двигун до нормального робочого стану (температура картерного масла повинна перевищувати 60 градусів).
5
Видаліть з вимкненого двигуна датчик тиску масла. Прикріпіть до шлангу індикатора і масляній системі обраний адаптер.
6
Запустіть двигун і зніміть з приладу показники, змінюючи обертів колінчастого вала.
7
Заглушите двигун і почекайте, поки тиск в системі не понизиться до нуля. Скиньте тиск кнопкою скидання індикатора, відключіть індикатор від двигуна і приєднайте датчик тиску масла.
8
Для оцінки стану системи порівняйте отримані результати вимірювань з довідковими значеннями, які можна взяти з технічної документації до даного двигуна. В документації також зазвичай вказується, на яких оборотах слід проводити вимірювання тиску. За результатами оцінки зробіть висновок про працездатність двигуна.