Чому дитина не розмовляє.

Якщо лексикон здорової дитини, що має нормальний слух, до 3 років обмежується десятком слів, то в наявності затримка мовного розвитку. На жаль, часто буває, що батьки, хоч і стурбовані тим, що малюк довго не починає говорити, не вживають, однак, ніяких дій в надії, що все вирішиться само собою. Найчастіше їх надії не виправдовуються, час згаяно, а допомогти дитині вже значно складніше.
Інструкція
1
Робота з корекції мовлення особливо ефективна в період з 2,5 до 5 років. Раннє її початок у багатьох випадках дозволяє до шкільного віку домогтися повного усунення наслідків затримки мовного розвитку.
2
Лікарі логопеди виділяють два основних фактори, що впливають на розвиток мовлення дитини: соціальні умови та педагогічні помилки, і недостатній розвиток неврологічної і сенсомоторної бази.
3
У першому випадку причиною порушення мовного розвитку є, як правило, методи виховання. Дитині або не вистачає уваги з боку дорослих, або воно (увага) присутній в надлишку (гіперопіка). У першому випадку малюкові просто не до кого звертатися. А в другому - немає чого, він звик, що все і так буде зроблено.
4
Трапляється, що малюк одного разу вимовляє слово, а потім відмовляється його повторити. Батьки, керуючись, звичайно ж, благими намірами, починають просити, а потім і вимагати, що б він повторював слова, одного разу їм вимовлені, часом навіть карають дитину за небажання говорити. Найчастіше це призводить до зворотних результатів. У малюка розвивається негативне ставлення до подібних вправ. В результаті він просто ігнорує будь-які звернення до нього дорослих, свої бажання висловлює жестами або намагається сам їх задовольнити. Подібна самостійність радує батьків, але свідчить, однак, про негативне ставлення дитини до мовної комунікації.
5
Подібні порушення часто посилюються особливостями характеру малюка - упертістю, схильністю до істерик, свавіллям. Якщо ви хочете допомогти своїй дитині, зверніться до дитячого психолога і логопеда. Порушення, викликані відсутністю необхідності у спілкуванні і неправильним підходом дорослих до мовному розвитку дитини, успішно і досить швидко усуваються фахівцями.
6
У другому випадку (неврологічні порушення, недорозвинення сенсомоторної бази), звернення до лікаря за допомогою і регулярні заняття абсолютно необхідні. Робота з корекції мовного розвитку зажадає набагато більше часу і сил і буде тим успішніше, ніж раніше піде звернення до фахівця.