Як регулювати трос.

При експлуатації будь-якого автомобіля через певну кількість пройдених кілометрів необхідно з метою профілактики перевірити зчеплення і відрегулювати тросовий привід. У залежності від марки автомобіля і його модифікації зчеплення може бути механічним і гідравлічним. У багатьох випадках перевірка і регулювання троса зчеплення супроводжується заміною рідини в системі і прокачуванням зчеплення.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до регулювання троса, долийте в бачок зчеплення нову рідину. Потім ослабте клапан прокачування робочого циліндра. На клапан надіньте чистий прозорий шланг, а інший кінець опустите в банку, заповнену рідиною (шланг при цьому повинен перебувати в рідині). Натисніть на педаль зчеплення і дайте рідини витекти. Слідкуйте за тим, щоб при виконанні цієї операції в гідравлічну систему не потрапив повітря.
2
При натиснутій педалі затягніть клапан прокачування. Попросіть помічника звільнити педаль, після чого відверніть клапан прокачування. Процес повторюйте до тих пір, поки з клапана не піде чиста рідина, без повітряних бульбашок. Тепер можете затягнути клапан остаточно, зніміть шланг і банку. Долийте в гідравлічну систему рідину до необхідного рівня.
3
Тепер приступайте до безпосередньої регулюванні троса. Робити це слід при збільшенні вільного ходу вилки, за допомогою якої вимикається зчеплення. Величина цього ходу повинна бути в межах 1-3 мм. Перед перевіркою величини вільного ходу відведіть вилку в заднє положення. Зверніть увагу, що на різних автомобілях можуть застосовуватися різні типи вичавного підшипника зчеплення (фіксований та з постійним обертанням).
4
Для налаштування вільного ходу переміщайте відповідну регулювальну гайку уздовж різьбової частини на тому кінці троса, який знаходиться зовні. Якщо виникла необхідність зняти трос, звільніть регулювальну гайку, зніміть пружину, а трос від'єднайте від вилки виключення зчеплення.
5
Тепер зніміть панель, що закриває доступ до педалей. Від'єднайте тримач троса від педалі і витягніть його з боку двигуна. Встановіть новий трос, діючи в зворотному порядку, і зробіть його регулювання, переміщаючи гайку по різьбі до потрібного рівня.