Як зберегти молочний гриб.

Молочний гриб являє собою невеликі гранули (5 - 6 мм в діаметрі в початковій стадії розвитку) білого кольору і є продуктом взаємодії дріжджових грибків і молочнокислих паличок. Виробляється їм напій має унікальним хімічним складом, який в значній мірі перевершує властивості звичайного кефіру і при регулярному застосуванні здатний виліковувати (і запобігати) багато захворювань.
Інструкція
1
Напій, одержаний за допомогою молочного грибка, має унікальні властивості. Він відновлює мікрофлору кишечника, пригнічує гнильні і хвороботворні бактерії, сприяє виведенню важких металів, активізує імунну систему, згладжує алергічні реакції і т.д.Процесс отримання цілющого кефіру не складний, хоча сам гриб вимагає постійної уваги та догляду. Один раз на добу молочний грибок заливається молоком. Через 17 - 20 годин зливається готовий кефір, грибок промивається і знову заливається молоком.
2
Однак щоб протягом довгого часу зберігати молочний гриб в біологічно активному стані, тобто здоровим і здатним виробляти цінний напій, потрібне дотримання деяких правил догляду. Чи не закривайте кришкою банку з молочним грибом. Гриб - це живий організм і йому потрібний кисень, в іншому випадку він загине.
3
Заливайте гриб молоком кімнатної температури. «Живе молоко» перед використанням прокип'ятіть і остудіть.
4
Для утримання молочного гриба використовуйте скляні банки. Мити їх можна тільки содою.
5
Не тримайте ємність з грибом на світлі. Підшукайте для нього темне, але досить тепле місце. При температурі нижче 17 градусів може з'явитися цвіль.
6
Завжди вчасно зливайте отриманий кефір і промивайте молочний гриб водою кімнатної температури, інакше він може загинути. Якщо вам необхідно виїхати на 2 - 3 дні, помістіть гриб в 3-х літрову банку, залийте молоком наполовину з водою, поставте в тепле місце. Одержаний напій придатний для зовнішнього застосування.
7
Не використовуйте в процесі догляду за грибком металеві предмети, він може захворіти.
8
Періодично відбирайте великі зерна, оскільки вони порожні всередині і зовсім марні.
9
Якщо ваш молочний грибок захворів (з'явилася слиз або неприємний кислий запах, смак напою змінився), ви, тим не менш, можете постаратися зберегти його. Промийте грибок в 5 процентному розчині саліцилової або борної кислоти, а потім просушіть. Відберіть хворі зерна.
10
Якщо ви хочете зробити тривалу перерву, але при цьому зберегти молочний грибок, то вам доведеться доглядати за ним, як і колись, в іншому випадку він загине. Втім, є відомості (неперевірені), що для тривалого зберігання молочний гриб можна заморозити. Після розморожування він протягом декількох днів починає нормально функціонувати. Слід, однак, ще раз підкреслити, що 'це не перевірені відомості.